• Spotkania z rodzicami w roku szkolnym 2022/2023

   • 22 września 2022 16.30 (kl.I-III), 17.00 (kl.IV-VI) 18.00Rada Rodziców
   • 9 listopada 2022 od godz. 17.00 (rozmowy indywidualne w ramach konsultacji z nauczycielami)
   • 7 grudnia 2022 16.30 (kl.I-III), 17.00 (kl.IV-VI), 17.30 (rozmowy indywidualne w ramach konsultacji z nauczycielami)
   • 8 luty 2023 od  godz16.30 dla wszystkich klas  semestralne spotkania z wychowawcą,

   UWAGA

   ZMIANA TERMINU WARSZTATÓW

   dla rodziców na temat emocji i koncentracji... . Nowy termin 28.02.2023 r. godz. 17.00 w SP 3

   Prowadząca Sylwia Świsłowska - Podlaska Akademia Aktywności i Rozwoju Osobistego.

   Przepraszamy za zmianę, która nastąpiła z przyczyn niezależnych od szkoły.

   Zapraszamy

    

   • 15 marca 2023 od godz. 17.00 (rozmowy indywidualne w ramach konsultacji z nauczycielami) 17 maja 2023 16.30 (kl.I-III),
   • 17.00 (kl.IV-VI) 17.30 (rozmowy indywidualne w ramach konsultacji z nauczycielami)

    

   Spotkania z rodzicami mogą być organizowane w miarę potrzeb. Rodzice mogą się umawiać z nauczycielami zgodnie z opublikowanym harmonogramem konsultacji)

  • Godziny dzwonków

   • Wtorek07.02.2023
   • Aktualności


    • Piechotą po miejscach pamięci w Warszawie

    • 14.09.2021
    • Piechotą po miejscach pamięci w Warszawie- tak można by nazwać wycieczkę ósmoklasistów do stolicy. Szesnastoosobowa grupa, pod opieką p. Anny Celińskiej i p. Agnieszki Oleśkiewicz, wyruszyła w czwartek 9 września 2021 r. śladami bohaterów lektury ,,Kamienie na szaniec”. Poranny spacer ulicami stolicy zaczęliśmy od ul. Myśliwieckiej, przy której mieści się gmach słynnego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego. To tutaj zdobywali wiedzę Tadeusz Zawadzki, Maciej Aleksy Dawidowski i Jan Bytnar. Wśród absolwentów jest też K. K. Baczyński, W. Lutosławski, A. Łapicki czy współczesny Mata. Poznaliśmy historię tego gmachu od  chwili jego powstania aż do momentu zdania matury przez trójkę bohaterów. Następnie dotarliśmy do al. J. Ch. Szucha, gdzie podczas wojny mieściło się gestapo. Miejsce to wzbudzało wśród warszawiaków strach, słynęło bowiem z brutalnych przesłuchań mieszkańców. Grozę tamtego czasu oglądaliśmy w murach Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-1945. Widzieliśmy cele zwane tramwajami, narzędzia tortur i przejmujące wpisy więźniów oczekujących na przesłuchania.

     Na Krakowskim Przedmieściu oglądaliśmy pomnik Mikołaja Kopernika. Na kartach lektury został on utrwalony jako ten, z którego Alek zdjął płytę z niemieckim napisem. Odtworzyliśmy tę akcję oraz inne działania i życie codzienne członków Małego sabotażu. Na ul. Długiej przy Arsenale opisywaliśmy działania dywersyjne np. odbicie Rudego- akcję pod Arsenałem. Uczciliśmy miejsce śmierci poety K.K. Baczyńskiego wsłuchując się w wiersz ,,Elegia o …[chłopcu polskim]”. Poznaliśmy  też nieznane fakty z życia młodego twórcy.  Widzieliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, poznaliśmy historię tego miejsca. Zwiedziliśmy Muzeum więzienia ,,Pawiak” oraz Powązki Wojskowe- miejsce pochówku trójki przyjaciół i autora ,,Kamieni…”. Obejrzeliśmy groby Kazimierza Górskiego, Kazimierza Deyny, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, łukowianina Andrzeja Bączkowskiego, Danuty Szaflarskiej, Ryszarda Kapuścińskiego, Władysława Kopalińskiego, Jacka Kaczmarskiego, Pawła Królikowskiego, Emila Karewicza, Tomasza Stańki, Ireny Szewińskiej.

     Pobyt w stolicy zakończyliśmy w galerii Handlowej ,,Arkadia”.

    • Narodowe Czytanie 2021 w Szkole Podstawowej nr 3 w Łukowie

    • 09.09.2021
    • Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Utwór datowany na rok 1906, bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Tegoroczna edycja dowiodła, że nawet w trudnym czasie pandemii, z zachowaniem wszelkich koniecznych zasad bezpieczeństwa, Narodowe Czytanie nieprzerwanie się rozwija i przynosi wiele przyjemności wszystkim jego współtwórcom.  Dzieło to zostało przeczytane w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i za granicą. Nasza szkoła znalazła się wśród instytucji, które zaangażowały się w tę akcję. Społeczność szkolna wysłuchała fragmentów utworu Zapolskiej w interpretacji najstarszych uczniów, czyli ósmoklasistów: Marty,  Martyny M., Julii oraz Łukasza. Spotkanie poprowadziła również uczennica klasy ósmej Martyna. Uczniowie, którzy przybyli na spotkanie  otrzymali pamiątkowe wklejki.

     Mamy nadzieję, że akcja ,,Narodowe Czytanie” skutecznie przyczynia się do  promocji polskiej literatury. Ufamy, że po dzisiejszym spotkaniu uczniowie częściej będą zaglądać do biblioteki, by wypożyczać książki, a potem je czytać.

    • "Wolni od uzależnień"

    • 15.06.2021
    • 9 czerwca odbyły sie w naszej szkole warsztaty profilaktyczne, realizowane w ramach programu "Wolni od uzależnień". Było to pierwsze z dziesięciu zaplanowanych spotkań w ramach tego programu. Uczestnikami spotkania byli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Tematyka spotkania dotyczyła bezpiecznego i świadomego korzystania przez dzieci z internetu oraz z mediów społecznościowych. Dzieci poznały jakie są możliwości, ale także i zagrożenia płynące ze współczesnych technologii cyfrowych. Z uczniami klas 1-3 zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Taper- trener kompetencji, natomiast z klasami 4-7 pracował Pan dr Tomasz Kozłowski - trener kompetencji. Cały cykl warsztatów będzie realizowany przez Fundację Bonum Humanum z Warszawy, pod czujnym okiem dr hab. Mariusza Jędrzejko.

    • Wszyscy znamy utwory Jana Brzechwy

    • 01.06.2021
    • Dzieci z klasy IIb także poszerzały wiedzę o twórczości poety, biorąc udział w klasowym konkursie pięknego czytania wierszy tegoż twórcy. Uczniowie samodzielnie wybierali teksty i przygotowywali piękne czytanie. Wszyscy bardzo się starali, ale zwycięstwo wywalczyli: Aleksandra Gryczka i Ignacy Celiński. Pani Katarzyna Dadasiewicz  dziękuje chętnym uczniom za pracę i zaprasza do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.

    • Długa lista laureatów w konkursie OLIMPUSEK sesji wiosennej !!!

    • 01.06.2021
    • Uczniowie najmłodszych klas, po powrocie z nauczania zdalnego, przystąpili do wiosennej sesji konkursu OLIMPUSEK. Zmagali się z tysiącami uczniów z całej Polski, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Jesteśmy niezmiernie dumni, bo grono laureatów z naszej szkoły jest bardzo duże. Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom!

     OLIMPUSEK z j. polskiego

     Klasy 3:

     Aleksandra Białek- klasa 3 a (nauczyciel p. Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

     Julia Kopeć- klasa 3 a (nauczyciel p. Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

     Gabriela Mastalerz- klasa 3 a (nauczyciel p. Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

     OLIMPUSEK z matematyki

     Klasy 1:

     Maja Chmielak - klasa 1 a (nauczyciel p. Marlena Celińska) otrzymuje dyplom laureata i NAGRODĘ KSIĄŻKOWĄ za zajęcie 2 miejsca w Polsce!!!

     Jakub Rola- klasa I b (nauczyciel p. Marzena Krasuska) otrzymuje dyplom laureata.

     Stanisław Świder- klasa I a (nauczyciel p. Marlena Celińska) otrzymuje dyplom laureata.

     Klasy 2:

     Jan Tekely- klasa II b (nauczyciel p. Katarzyna Dadasiewicz) otrzymuje dyplom laureata.

     Klasy 3:

     Ksawery Grochowski - klasa 3 a (nauczyciel p. Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata i NAGRODĘ KSIĄŻKOWĄ za zajęcie 1 miejsca w Polsce!!!

     OLIMPUSEK z j. angielskiego

     Klasy 1:

     Hubert Mościcki- klasa 1 b (nauczyciel p. Anna Celińska) otrzymuje dyplom laureata.

     Stanisław Świder- klasa 1 a (nauczyciel p. Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata.

     Klasy 2:

     Jan Tekely- klasa 2 b (nauczyciel p. Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata.

    • Ogólnopolski konkurs OLIMPUS

    • 13.05.2021
    • Po raz kolejny nasi uczniowie odnieśli sukces w ogólnopolskim konkursie OLIMPUS. W sesji wiosennej dwóch uczniów klasy IV A, pod kierunkiem pani Anny Świder, zdobyło tytuł laureata  -Patryk Wais i Wojciech Kozłowski

    • Konkurs plastyczny na portret Patrona Szkoły

    • 09.05.2021
    • 5 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na portret Patrona Szkoły. Jury przyznało

     I miejsce Julii Kopeć z klasy 3a,

     II miejsce- Aleksandrze Gryczce z 2b,

     III miejsce-Laurze Czubaszek z 3a.

     Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz upominki.

     Dziękujemy za udział i wykonanie prac, które teraz zdobią korytarz naszej szkoły. Serdeczne gratulacje!

    • KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ W J. ANGIELSKIM

    • 16.04.2021
    • Rozstrzygnięto konkurs na kartkę wielkanocną w języku angielskim. DziękujEmy za zaangażowanie i piękne, artystyczne wykonanie prac. Komisja konkursowa w składzie: Anna Świder i Anna Celińska wyłoniła zwycięzców.

     Oto nagrodzenii uczniowie:

     Klasa 1

     1 miejsce na podium: Natalia Kabat I a oraz Jakub Kopeć I b

     Klasa 2

     1 miejsce: Alicja Ponikowska  2 b

     2 miejsce: Mikołaj Ciołek 2a oraz Mikołaj Sadowski 2a

     3 miejsce: Hanna Suchodolska 2 b

     Wyróżnienia: Natalia Bejenek 2 b oraz Natalia Radomyska 2 b

      Klasa 3

     1 miejsce: Julia Kopeć 3 a

     Klasa 4

     1 miejsce: Patryk Wais 4 a

     2 miejsce: Iga Krasuska 4 a

     3 miejsce: Emilia Wysocka 4 a

     GRATULUJEMY!!!

     Nagrody są do odebrania w sekretariacie szkoły od czwartku 15 kwietnia.

     Uwaga! Do nagród dołączono m.in. lizaki lodowe. Proszę je zamrozić przed zjedzeniem

      

    • KLASA 1 A WYGRAŁA I EDYCJĘ KONKURSU CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA.

    • 16.04.2021
    • Klasa 1 a pokonała wiele szkół z całej Polski i zajęła pierwsze miejsce w Konkusie Czyściochowej Akademii na plakat promujący higienę osobistą. W nagrodę uczniowie otrzymali zestawy gier planszowych. Dziękujemy wszystkim za wspieranie klasy i włączenie się do głosowania!

    • Konkurs plastyczno-cyfrowy dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”

    • 16.04.2021
    • Właśnie zgłosiliście pracę do konkursu „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!  

     Do wygrania mobilna pracownia komputerowa dla swojej szkoły!”.

     Ideą konkursu „O tym się wie” było upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski.

     Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie innowacyjnych i kreatywnych prac plastycznych, wykonanych techniką cyfrową, poświęconych Funduszom Norweskim i EOG oraz ich państwom darczyńcom.

     Do Konkursu przestąpili uczniowie z Koła informatycznego z elementami programowania i robotyki. Pracę przygotowali:

     Patryk Wais

     Piotr Celiński

     Krzysztof Lecyk

     Weronika Gałązka

     Emilia Wysocka

     Mikołaj Kowalczyk

     Informację o zwycięzcach konkursu przekażemy w pierwszej połowie maja 2021 r.

    • LAUREACI W KONKURSIE OLIMPUSEK I OLIMPUS W SESJI ZIMOWEJ

    • 16.04.2021
    • Z klas pierwszych:

     Natalia Kabat- klasa I a (nauczyciel j. angielskiego Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata i nagrodę książkową za zajęcie 3 miejsca w Polsce z Olimpuska z języka angielskiego.

     Stanisław Świder- klasa I a (nauczyciel j. angielskiego Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata i nagrodę książkową za zajęcie 5 miejsca w Polsce z Olimpuska z języka angielskiego.

     Maja Chmielak- klasa I a (nauczyciel j. angielskiego Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata z Olimpuska z języka angielskiego.

     Hubert Mościcki- klasa I b (nauczyciel j. angielskiego Anna Celińska) otrzymuje dyplom laureata z Olimpuska z języka angielskiego.

      

     Z klas drugich:

     Alicja Kryczka- klasa II a (wych. pani Cecylia Jaros) otrzymuje dyplom laureata.

     Ignacy Celiński – klasa II b (wych. pani  Katarzyna Dadasiewicz) otrzymuje dyplom laureata.

      

     Z klas trzecich:

     Ksawery Grochowski – klasa III a (wych. pani  Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata i nagrodę książkową za zajęcie 2 miejsca w Polsce.

     Julia Kopeć- klasa III a (wych. pani Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

     Filip Kondratowicz – klasa III a (wych. pani  Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

      

     Z klas 4- 7

     Aleksander Gołęgowski- klasa IV b (nauczyciel j. angielskiego Anna Celińska) otrzymuje dyplom laureata w Olimpusie z języka angielskiego.

     Marta Reczek- klasa VII (nauczyciel j. angielskiego Anna Celińska) otrzymuje dyplom laureata w Olimpusie z języka angielskiego.

     Uczniowie musieli pokonać ponad tysiąc uczestników i wykazać się ogromną wiedzą, by znaleźć się w gronie najlepszych. Gratulujemy serdecznie!

    • KONKURS „BRYŁY”

    • 16.04.2021
    • 19 marca w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych uczniom klas czwartych, którzy wzięli udział w konkursie matematycznym II-etapowym "Bryły ". Organizatorem konkursu była pani Anna Świder.

    • DZIEŃ KOBIET W KLASIE 1A

    • 16.04.2021
    • Dzień Kobiet już za nami- ale miłe wspomnienia pozostały. Tak chłopcy z klasy 1 a- przy pomocy swoich niezawodnych mam składali życzenia koleżankom z klasy i paniom. Z tej okazji klasa odwiedziła również kino i wspólnie obejrzała film.

    • KONKURS PIĘKNEGO PISANIA

    • 16.04.2021
    • W piątek 5marca rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Pięknego Pisania. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas II. Wszyscy z niezwykłą starannością i dokładnością przepisywali fragment lektury "Zaczarowana zagroda". Jury, biorąc pod uwagę estetykę pracy oraz poprawność przepisywanego tekstu, wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął Ignacy Celiński z klasy II b. II miejsce przypadło Daszy Dukhnik z klasy II b, III miejsce zajęła Alicja Kryczka z klasy II a. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Rosa -klasa II a, Julia Siemionek-kl. II a, Alicja Ponikowska -kl. II b, Natalia Radomyska -kl. II b. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 144098
  • Partnerzy

  • PARTNERZY MEDIALNI