We wtorek 6 maja uczennica klasy IA Joanna Świder odebrała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Bezpieczne ferie z Komisarzem Misiem" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji. Jesteśmy dumni i gratulujemy Asi
We wtorek 6 maja uczennica klasy IA Joanna Świder odebrała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Bezpieczne ferie z Komisarzem Misiem" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji. Jesteśmy dumni i gratulujemy Asi
Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w audycji zaprezentowanej przez Łukowską Szkołę Muzyczną, która ukazała różne instrumenty muzyczne. Wśród występujących byli nasi utalentowani uczniowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i zachęcili innych do odkrywania piękna muzyki.
Nagrodzeni w konkursie ogólnopolskim Olimpus.
I miejsce
- Franciszek Ponikowski
III miejsce
-Aleksander Gołęgowski
-Patryk Wais
V miejsce
-Alicja Siemionek
-Julia Drosio
-Stanisław Świder
IX miejsce
-Małgorzata Świder
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe.
W sesji zimowej wzięło udział 59 uczniów z matematyki, języka angielskiego, biologii oraz przyrody.
Wszystkim gratulujemy, a w szczególności zwycięzcom.
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja nasi uczniowie wzięli udział w corocznych biegach 3-majowych i spisali się na medal !
1 miejsce- Antonina Lendzion kl. II B ( p. Małgosia Drosio)
2 miejsce- Jan Kościuk kl. II B (p. Małgosia Drosio)
Ale to nie wszystko! Duma nas rozpiera, bo wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, pokazując zaangażowanie, sportowego ducha i świetną formę.
Serdeczne gratulacje dla całej ekipy oraz podziękowania dla nauczycieli za opiekę i wsparcie!
Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się apel z udziałem uczniów klas: 7a, 8b i 4a. Przedstawili oni program artystyczny, który przypomniał nam o tym ważnym wydarzeniu historycznym. Był to moment refleksji i dumy z naszej narodowej historii.
Atrakcje wypełniały całe dnie… każdy z nich zaczynał się śniadaniem już o 7:00 u goszczących nas rodzin w swoich brytyjskich domach. A już o 8:00 rozpoczynał się intensywny program, który był okazją do poznania historii, tradycji i kultury brytyjskiej. British Muzeum, National Gallery, Natural History Muzeum, Madam Tussauds- kolekcja figur woskowych, Backingham Pałace, Picadilly Circus, St. Paul’s Cathedral, Houses of Parliament, Big Ben, London Eye, południk zerowy w Greenwich….. i to wszystko w 4 dni. Robiliśmy codziennie około 15 tysięcy kroków ale w grupie rówieśniczej wysiłek nie jest wcale trudny. Długie dystanse pokonywaliśmy komunikacją publiczną. Poznaliśmy jak funkcjonuje najstarsze na świecie metro, kolejka DLR która jeździ bez maszynisty na pokładzie, udało się nawet podróżować piętrowym autobusem i Uber boat który transportował nas Tamizą. Był też shopping na słynnej Oxford street. Doświadczyliśmy multikulturowego Londynu bowiem dowiedzieliśmy się że tradycyjnych z krwi i kości Londyńczyków jest już tylko 1 procent. Natomiast najwięcej jest Azjatów i muzułmanów a Polacy określani są często Brytyjczykami . Wracamy do szkolnych obowiązków i domowej rzeczywistości bogatsi o wiele doświadczeń i wiedzę zdobytą w najlepszy i najatrakcyjniejszy sposób. Podróż autokarem minęła bardzo sprawnie i komfortowo. Nasi uczniowie zasługują na uznanie i dużą nagrodę za bardzo dobre zachowanie podczas wspólnego wyjazdu. Myślę, że wyrażą wdzięczność rodzicom za sfinansowanie tak wspaniałego wyjazdu. Aż chce się to powtórzyć. Nasza Pani pilot Dorota obdarzona charyzmą uśmiechu i siłą spokoju była zdecydowanie wartością dodaną.
Dziś w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień bez plecaka”. Było śmiesznie i wesoło. Wyobraźnia uczniów nie zna granic. To był dzień pełen uśmiechów!!!
Uczniowie klas: IA, IB, IIB, IIIA wraz z wychowawcami udali się do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w celu obejrzenia spektaklu edukacyjnego pt. "Feliks mądra mrówka". Dzieci obejrzały mądry, uroczy i zabawny spektakl w wykonaniu Aktorów Teatru In – Art z Wrocławia, który wzbudził wiele emocji. Aktorzy świetnie odegrali swoje role, a piękne kostiumy, scenografia oraz efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że uczniowie oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem.
Dnia 23 kwietnia klasy 4a i 4b uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, st. sierż. Piotrem Safiańskim i sierż. szt. Eweliną Izdebską. Tematem spotkania był hejt, cyberprzemoc, cyberbezpieczeństwo oraz odpowiedzialność karna osób nieletnich. Uczniowie usłyszeli o prawach ofiar, ale i konsekwencjach dla sprawców przestepstw w sieci. Dowiedzieli się, że konta na portalach społecznościowych oraz komunikatorach mogą zakładać, za zgodą rodziców dopiero po ukończeniu 13 roku życia. Prosimy zatem rodziców o rozwagę i odpowiedzialne podejście w tym temacie, z myślą o bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu własnych dzieci.
W dniach 14-15 kwietnia w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny Zainteresowanie było ogromne i jak zwykle dzieci i rodzice nie zawiedli. Dziękujemy wszystkim za wsparcie
Z wielką radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie InstaLogik!
W gronie finalistów znaleźli się:
– Ignacy Celiński z klasy 6
– Stanisław Świder z klasy 5
Tytuł laureata III stopnia zdobył:
– Piotr Świder z klasy 4
Opiekunem naszych uczestników była pani Anna Świder – serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie!
Serdeczne gratulacje dla naszych młodych mistrzów logiki i programowania! Wasza ciężka praca, wytrwałość i pasja do nauki przyniosły wspaniałe efekty. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie – już teraz trzymamy kciuki za kolejną edycję!
Zwłaszcza, jeśli poskacze się na trampolinach, powspina się w parku linowym, a potem …
Krótkie odwiedziny w Blue City i długie zwiedzanie z przewodnikiem Fabryki Czekolady
Tak się tworzy … słodkie wspomnienia
Siódmoklasiści już dopytują się o kolejne wojaże
W ramach działań z zakresu doradztwa zawodowego gościliśmy dzisiaj w naszej szkole przedstawicieli z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie. Uczniowie klasy VIII a i VIII b poznali ofertę placówki, możliwości i korzyści płynące z edukacji w murach powyższej szkoły. Mieli okazję porozmawiać z obecnymi uczniami, będącymi w Oddziałach Przygotowania Wojskowego. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.sobieszynbrzozowa.pl
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3 B - Marcel Nowak, zajął II miejsce w konkursie plastycznym „Wielkie Jajo Wielkanocne 2025”, zorganizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury. Opiekunem artystycznym Marcela była p. Diana Olender. Natomiast uczennica klasy 7 B, Julia Drosio, otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Kartka Wielkanocna 2025 ”. Opiekunem artystycznym Julii była p. Małgorzata Drosio. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 7 kwietnia 2025 r. o godzinie 9:30 w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: zgodność z regulaminem, oryginalność, estetykę prac, nawiązanie do tradycji, pomysłowość, ogólne wrażenie estetyczne, samodzielność wykonania pracy. Zapraszamy wszystkich chętnych na mini wystawę prac pokonkursowych do Łukowskiego Ośrodka Kultury w dniach 7-16.04.2025 roku.
Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!
Uczniowie klasy 1 B wzięli udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych pt. „Moja wymarzona Złota Rybka”, „Mój pałac marzeń”, „Mój wymarzony Lizak”. Każdy uczestnik konkursów za nadesłaną pracę otrzymał DYPLOM oraz bezpłatny BILET WSTĘPU do Muzeum!!!!
Oto nasze Orły Ortograficzne:
Mikołaj Sadowski-laureat 5. miejsca
Igor Sulej- laureat 9. miejsca
Filip Dzięcioł-laureat 10. miejsca
Krzysztof Piasecki- laureat 10.miejsca
Stanisław Świder- laureat 12. miejsca
Sara Ozga- laureat 12. miejsca
Antoni Zdańkowski- laureat 14. miejsca.
GRATULACJE
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Narodowego Banku Polskiego „Złote Szkoły NBP”, którego tegorocznym tematem były Cyberbezpieczne Finanse.
W ramach projektu uczniowie zdobywali wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej, ochrony danych osobowych oraz unikania zagrożeń związanych z cyberprzestępczością. Zorganizowali także warsztaty i debatę, w których dzielili się zdobytą wiedzą z rówieśnikami.
Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i nauczycieli poszerzyliśmy świadomość na temat finansowego bezpieczeństwa w sieci i nauczyliśmy się, jak skutecznie chronić swoje pieniądze przed oszustami.
W skład Drużyny Ambasadorów cybezbezpiecznych finansow weszli: Patryk Wais, Alicja Siemionek, Victoria Sawicka, Kornelia Grochowska, Emilia Wysocka, Lena Krasuska, Barbara Reczek, Iga Krasuska, Julia Drosio i Anna Kowalczyk
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie!
To wyjątkowa okazja, by zwiększyć społeczną wiedzę na temat autyzmu i promować akceptacje osób w spektrum. Została ona ustanowiona przez ONZ, aby zwrócić uwagę na potrzeby osób autystycznych i zachęcać do tworzenia bardziej otwartego społeczeństwa.
Tegoroczne hasło zachęca do dostrzegania i doceniania różnorodności.
Każdy człowiek jest inny, a osoby autystyczne wnoszą do świata unikalne spojrzenie, talenty
i wartości. Zamiast dążyć do zmieniania osób w spektrum, powinniśmy nauczyć się lepiej je rozumieć i tworzyć przestrzeń, w której mogą rozwijać się w zgodzie ze sobą.
Kolorem solidarności z osobami autystycznymi jest niebieski.
Celebrujmy różnice i twórzmy społeczeństwo, w którym każdy czuje się mile widziany.
Dnia 28 marca, dzieci z klas 1-3 wzięły udział w warsztatach wielkanocnych, które poprowadziła pani Edyta Sak z Muzeum Regionalnego w Łukowie.
W trakcie warsztatów dzieci zapoznały się z historią zdobienia pisanek, a także dowiedziały się jakie znaczenie przypisywało się wzorom i kolorom zdobiącym wielkanocne jajka. Uczniowie zdobili jajka metodą batikową, w której za pomocą szpilki osadzonej w drewienku nanosiły na skorupkę jajka rozgrzany wosk tworząc wzór. Tak pięknie ozdobione pisanki dzieci zabrały do domu.
Klasy 4b i 5b spędziły wspaniały dzień pełen niezapomnianych wrażeń! Rozpoczęły swoją wycieczkę od wizyty w Muzeum Badań Polarnych w Puławach, gdzie uczniowie mieli okazję zgłębić tajemnice polskich wypraw na bieguny, uczestnicząc w interesującej lekcji muzealnej.
W Lublinie czekała na nich wyjątkowa atrakcja – spektakl "Pippi Langstrump" w Teatrze Andersena, który wywołał uśmiechy na twarzach wszystkich! Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, które pozwoliły im poczuć się jak prawdziwi artyści sceny.
Na zakończenie dnia, po pełnym emocji i wrażeń programie, nadszedł czas na zasłużony obiad w Radio Lublin. To był dzień pełen edukacji, kultury i wspólnej zabawy!
Powered by aSc EduPage