W naszej szkole 25 października rodzice uczniów klas 4 odebrali dla swoich pociech laptopy z programu Ministerstwa Cyfryzacji "Laptop dla ucznia". Mamy nadzieję, że sprawdzą się one idealnie w celach naukowych i będą wsparciem w zdobywaniu wiedzy.
W naszej szkole 25 października rodzice uczniów klas 4 odebrali dla swoich pociech laptopy z programu Ministerstwa Cyfryzacji "Laptop dla ucznia". Mamy nadzieję, że sprawdzą się one idealnie w celach naukowych i będą wsparciem w zdobywaniu wiedzy.
W środę,18 października klasa 6a spędziła wspólnie popłudnie w kręgielni Arkabos. Został rozegrany turniej pomiędzy drużyną damską i męską. Po rywalizacji był czas na posiłek. Uczniowie mogli także skorzystać z innych atrakcji w Arkabosie.
Dnia 20 X 2023r. uczniowie klasy 2a z wychowawczynią L. Parzyszek i p. M. Goławską i klasy 3b z wychowawczynią B. Grochowską uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. " Kopciuszek" w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru w Krakowie. Przedstawienie odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie. Wszystkim podobała się gra aktorów, ciekawa inscenizacja, super efekty świetlne i dźwiękowe.
18 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 23 Dnia Papieskiego. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „Cywilizacja Życia”. Hasło to nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II z 1995 roku pt. "Evangelium vitae" (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. Papież wyjaśniał w niej m.in, że „życie ludzkie jest święte i ma niezbywalną godność, na wszystkich jego etapach”.
Dzień 18 października był kolejną okazją, aby przypomnieć naszym młodym a szczególnie najmłodszym uczniom postać Św. Jana Pawła II. Uczniowie klasy 3a zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przybliżający słowa naszego rodaka, który nauczał , że Cywilizację życia mamy budować poprzez miłość i bezinteresowny dar z samego siebie. W prezentacji wykorzystano fragmenty filmów i słowa Jana Pawła II przypominające Jego spotkania z artystami, naukowcami, sportowcami i młodymi.
Punktem kulminacyjnym naszego apelu było wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczestniczących pieśni „Kochamy Cię Janie Pawle II” jako wyraz naszej wdzięczności za świadectwo jego życia i nauczanie.
Cała społeczność szkolna ubrana była w barwy biało- żółte, a po zakończonej uroczystości Samorząd Szkolny wraz z Rodzicami przygotował dla wszystkich uczestników słodką niespodziankę: papieskie kremówki i inne słodkości. Serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom za wspaniałe wypieki.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. Z tej okazji 13 października cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii. Uczniowie przekazali najlepsze życzenia, a swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń, dobrej zabawy i śmiechu. Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom.
Przy tej okazji życzenia wszystkim świętującym złożyła również Rada Rodziców. Nie obyło się bez kwiatów, uśmiechów i wyrazów wdzięczności.
48 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w pokazach dwóch filmów „Kartka z Powstania” oraz „Wiktoria 1920”. Oba seanse zostały zrealizowane z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), w specjalnie przygotowanej scenografii. Poprzedziły je prelekcje wprowadzające w tematykę historyczną. Pokazy zostały zorganizowane w ramach przedsięwzięcia „Innowacyjna historia – nowe technologie w służbie edukacji”. Uczniowie otrzymali gogle VR oraz instrukcję ich użytkowania, a po projekcjach uczestniczyli w dyskusji i dzielili się swoimi wrażeniami.
2 października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy, obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. To święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
W naszej szkole w ramach działań profilaktycznych Pani Psycholog Agnieszka Szelągowska-Wais przeprowadziła w klasie Va i VI a warsztaty pt.: "Stop agresji i przemocy".
Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami oraz wnioskami.
Agresji i przemocy mówimy zdecydowane NIE!
W ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Łukowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez sierżanta sztabowego Piotra Safiańskiego.
Z uczniami klas młodszych, policjant rozmawiał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady poruszania się po ulicy oraz chodniku.
Podczas spotkania z uczniami klas starszych funkcjonariusz policji przedstawił zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Zostały poruszone tematy o współczesnych zagrożeniach a także o konsekwencjach podejmowanych przez siebie czynów. Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, zadawali prowadzącemu pytania. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.
29.09 września w naszej szkole odbył się szkolny konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków. Chętni uczniowie klas 6-8 musieli zmierzyć się z 25 pytaniami dotyczącymi języków europejskich.
Wyniki konkursu:
1. miejsce Julia Kopeć kl. 6a
2./3. miejsce Łukasz Celmer 7b oraz Aleksander Gołęgowski 7b.
Serdecznie gratulujemy
Dnia 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się wybory "Spoko Chłopaka". W wyborach wzięły udział tylko dziewczynki z poszczególnych klas. Spoko chłopakami zostali:
1A -Tymoteusz Zdańkowski
1B -Tymoteusz Smyk
2A- Olaf Warpas
2B- Marcel Nowak
3A- Jakub Laskowski
3B- Marcel Duda
4A- Tomasz Węgrzyniak
4B- Antoni Sićko
5A- Mikolaj Osiak
6A- Szymon Bogusz
6B- Filip Dzięcioł
7A- Wojciech Kozłowski
7B- Paweł Młynarczyk
8A- Mikolaj Celiński
Wybrani chłopcy otrzymali pamiątkowe breloki i kartki z życzeniami.
Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia wszystkim naszym chłopakom!
W dniu 12.10.2023r. wybrani uczniowie naszej szkoły tj. Victoria Sawicka, Alicja Siemionek, Nikola Chmielewska, Paulina Czerwonogrodzka, Kornelia Grochowska, Barbara Reczek, Emilia Wysocka, Iga Krasuska wybrali się na wycieczkę do Lublina w ramach II etapu projektu „Łukowska Młodzież w akcji!” organizowanego przez Urząd Miasta Łuków. Uczniowie zwiedzili lubelski Urząd Miasta, gdzie mieli okazję zobaczyć Salę Obrad Rady Miasta, spotkać się z Panią Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępcą Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji. Młodzież miała również okazję poznać Janka i Basię, radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, którzy opowiedzieli im o inicjatywach, jakie prowadzą w ramach swojej działalności. Następnie uczniowie udali się do „Hej!” – przestrzeni młodzieżowej, która została stworzona z myślą o młodych ludziach. Lokal ten został utworzony w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Później młodzież uczestniczyła w kosmicznej wyprawie po „CosmoPark Lublin”, gdzie uczniowie mogli uczestniczyć w różnych doświadczeniach związanych z kosmosem. To był bardzo aktywny dzień.
Opiekun: Tomasz Flejmer
Klasa IIIA Dzień Chłopców uczciła prawdziwie po męsku. Pojechaliśmy na wycieczkę do zamku Liw. Zwiedziliśmy przepięknie położony zamek rycerski, a także wzięliśmy udział w lekcji rycerskiej. Efektem pobytu na zamku i lekcji jest poszerzenie wiedzy o kodeksie rycerskim, białej broni, a także pasowanie na rycerza naszej Ani zabawa wspaniała, wiedza ogromna ale i tak największe wrażenia z zamku. Przepiękne miejsce polecamy
Trójka brała udział w 12 edycji Ogolnopolskiej Akcji Narodowego Czytania ,,Nad Niemnem " Elizy Orzeszkowej. Dzieje rodu Bohatyrowiczów naszym uczniom czytali: pani dyrektor Małgorzata Ławecka, pani wicedyrektor Marlena Celińska oraz pan Emilian Pietrucha.
Miło było popatrzeć na zasłuchanych młodszych i starszych uczniów.
Troszkę z opóźnieniem, ale przystąpiliśmy do akcji zbierania "Talenciaków". Wszystkich prosimy o wsparcie. Wiemy, że z Wami możemy wszystko! Startujemy już dziś, talenciaki można oddawać wpisując kod na stronie lub przynosząc talenciaki do specjalnego pudełka na parterze szkoły.
25 września uczniowie klasy VIII przeprowadzili w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Czekamy z niecierpliwością na wyniki...
Dnia 22.09. 23r., uczniowie klas I B, III B oraz IV B mieli okazję się zintegrować oraz wzmocnić więzi koleżeńskie. Pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się autobusem miejskim do kina świętując w ten sposób Dzień Chłopaka. Wybór padł na film " O psie, który jeździł koleją". Jest to historia przyjaźni miedzy człowiekiem i jego najlepszym przyjacielem. To opowieść o przywiązaniu, tęsknocie i prawdziwym oddaniu. Film był niezwykle ciekawy, wartościowy i wzruszający. Wszystkim bardzo się podobało, a wspólnie spędzony czas był bezcenny.
Powered by aSc EduPage