• Aktualności

      • LAUREACI WIOSENNEJ SESJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY OLIMPUSEK

      • ak co roku spora grupa naszych uczniów klas 1-3 wzięła udział w wiosennych zmaganiach w Olimpiadzie OLIMPUSEK- we wszystkich zakresach tematycznych.

       Treść sprawdzianów z języka polskiego  pozwalała sprawdzić uczniom umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych. Testy z matematyki sprawdzały umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania prostych równań, liczenia i porównywania miar. Testy z języka angielskiego pozwoliły uczestnikom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Każdy test konkursowy składał się z 21 pytań, a ocenie podlegało każde pytanie w teście.

       W tym roku w całej Polsce w OLIMPUSKU z języka polskiego uczestniczyło  9.167 uczniów, z matematyki 13.652 uczniów, a z j. angielskiego 11.301 uczniów. Dlatego też niezmiernie się cieszymy, że tak wielu uczniów z naszej szkoły, zwłaszcza „pierwszaków” zostało laureatami w tym konkursie. Są to:

       KLASY 1

       Zuzanna Nurzyńska- kl. 1b, laureatka z języka polskiego, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Igor Ławecki- kl. 1b, laureat z języka polskiego, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Róża Kozicka- kl. 1b, laureatka z języka polskiego, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Liliana Młynarczyk- kl. 1b, laureatka z języka polskiego, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Patrycja Domańska- kl. 1b, laureatka z matematyki- 1 MIEJSCE W POLSCE, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Krzysztof Barszcz- kl. 1b, laureat z matematyki- 3 MIEJSCE W POLSCE, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Julia Sulej- kl. 1b, laureatka z matematyki- 4 MIEJSCE W POLSCE, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Alicja Brokowska- kl. 1b, laureatka z matematyki- 4 MIEJSCE W POLSCE, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Filip Borkowski- kl. 1b, laureat z matematyki, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Piotr Świder- kl. 1a, laureat z matematyki, opiekun p. Elżbieta Zakrzewska.

       KLASY 2

       Stanisław Świder- kl. 2a, TRZYKROTNY laureat: z języka polskiego i matematyki, opiekun p. Marlena Celińska, a także z języka angielskiego, opiekun p. Anna Świder.

       Antoni Sićko- kl. 2b, laureat z matematyki, opiekun p. Małgorzata Drosio.

       KLASY 3

       Ignacy Celiński- kl. 3b, laureat z matematyki, opiekun p. Małgorzata Ławecka.

       Rodzicom, nauczycielom i uczniom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z WAS bardzo dumni. Na zdjęciu znajduje się grono naszych laureatów, bez (niestety nieobecnego dziś) Piotrka Świdra. BRAWA dla nich!

      • Klasy IA były na kolejnych zajęciach w Centrum Promocji Drewna w Żdżarach

      • 19 maja dzieci z klasy IA były na kolejnych zajęciach w Centrum Promocji Drewna w Żdżarach. Tym razem poznawaliśmy las wiosenny, słuchaliśmy śpiewy ptaków i inne odgłosy leśnych mieszkańców. Dzięki pani Karolinie Barc mieliśmy okazję ponownie poznać i porozmawiać o ciekawej pracy leśników. Dzieci wykonywały własnoręcznie obrazki w drewnianych ramkach, a na zakończenie raczyliśmy się kiełbaskami z ogniska. Dzieci z klasy IA i wychowawczyni są bardzo wdzięczni za gościnę w Centrum Promocji Drewna, ciekawe opowieści i cudownie spędzony czas w lesie.

      • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficzno- ortograficznego!

      • Komisja w składzie: Anna Celińska, Agnieszka Oleśkiewicz i Agnieszka Barszcz wyłoniła zwycięzców w konkursie fotograficzno-ortograficznym w dwóch kategoriach wiekowych!

       Oto oni:

        

       Natalia Kabat 2a- I miejsce

       Alicja Redzik 1a- II miejsce

       Hanna Suchodolska 3b i Oskar Karwowski 2a - III miejsce

       Laura Osiak 1a- wyróżnienie

        

       Wśród starszych finalistami są:

        

       Patryk Wais 5a- I miejsce

       Filip Grom 5a- wyróżnienie

        

       Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie propagującym znajomość ortografii i fotografowania.

      • TEATRZYK EKOLOGICZNY W WYKONANIU KLASY 2A!

      • To była prawdziwa praca metodą projektu. Najpierw plan, rozdzielenie ról, podział na grupy do wykonania transparentu, a także przygotowanie w tajemnicy swojego przebrania- tak, żeby nie zdradzić żadnemu z kolegów. Dwa tygodnie pracy i prób pod okiem wychowawczyni. Zaangażowały się w to wszystko nie tylko dzieciaki, ale też rodzice a nawet babcie i dziadkowie! Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wspaniały występ, przepiękne stroje i transparenty dziś zostały zaprezentowane młodszym kolegom- klasom 1A i 1B. Gromkie brawa były dowodem na to, że wszystkim się bardzo podobało. I powoli ujawniają się wśród naszych uczniów prawdziwe talenty aktorskie W rolach głównych wystąpili: jeżyki- Maciek i Adam, pszczółki- Zosia i Kasia, wilczyce- Lenka i Nikola, lisice- Natalka i Maja, lis- Jaś, rysie- Tomek i Marta, panda- Kacper, rybka- Oskar, zajączek- Krzyś, nietoperz- Oliwier, bocian- Grześ, wróbelek- Staś, wiewiórka- Laura i biedronka- Lenka. BRAWA DLA KLASY 2 A!

      • Wizyta klasy II a w Przychodni Weterynaryjnej

      • Wczesnym rankiem 19 maja klasa II a wraz ze znajomą suczką- Lusią i wychowawczynią, wybrała się do Świdrów do Przychodni Weterynaryjnej "Falęccy". Poznanie pracy lekarza weterynarii było już ostatnim punktem programu "Podaj Łapę", jaki w tym roku realizowała klasa. Bardzo serdecznie dziękujemy panu doktorowi Andrzejowi Falęckiemu za zapoznanie dzieci z ciekawą, ale też bardzo trudną pracą weterynarza. Maluchy miały możliwość poznania, jak wygląda diagnostyka chorego zwierzaka, zobaczenia gabinetu wraz z całym sprzętem, pomieszczenia do prześwietleń, a nawet samej sali operacyjnej. Z ciekawością podążali za doktorem, który odkrywał przed nimi tajniki swej pracy, przychodni i laboratorium. Na koniec wizyty pani Ania Falęcka zabrała dzieciaki do "psiego" SPA i opowiedziała, jak wygląda pielęgnacja pupili. Uczniowie podziękowali za to przemiłe spotkanie i obiecali, że będą dbali o zdrowie swoich pupili tak, jak o swoje!

      • Mały Konkurs Recytatorski

      • Wczoraj 10 maja w Galerii Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury obyły się powiatowe Eliminacje do 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Jest nam niezmiernie miło, że naszą szkołę reprezentowała czwórka śmiałków z klasy 2a- Natalia Kabat, Krzyś Bielski, Adam Mościcki i Staś Świder. Przez cały miesiąc przygotowywali swój występ pod kierunkiem wychowawczyni p. M. Celińskiej. Dwoje z nich- Natalka i Staś uzyskali wyróżnienia i otrzymali pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody książkowe. Wszyscy jesteśmy z Was dumni. Serdeczne gratulacje również dla rodziców, że mają takie zdolne i odważne pociechy. Brawa!!!

      • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

      •  

       W związku z obchodzonym 5 maja Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną naszą Szkołę odwiedziła Pani Bożena Szcześniak - kierownik oraz Pani Ewa Zemło - psycholog z Powiatowego Ośrodka Wsparcia Przylądek w Łukowie. Uczniowie klas V-VIII mieli okazję posłuchać, czym jest niepełnosprawność intelektualna oraz jak wygląda praca z takimi osobami. Była również możliwość podziwiania wytworów artystycznych podopiecznych ośrodka. Cała szkoła natomiast włączyła się do świętowania ubierając się w barwy akcji, czyli na pomarańczowo!

      •     Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      •  

        

       W związku z przyjęciem 10 września 2021 r. przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 15 000 zł, w tym 8 100 zł na zakup nowości wydawniczych.

       Celem programu jest zakup nowości wydawniczych, wyposażenia i sprzętu komputerowego do biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.

       Program zostanie zrealizowany do końca roku szkolnego 2022/2023.

        

        

      • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

      • 29 kwietnia 2022 roku już po raz czwarty obchodzimy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

       Nowe technologie pozwalają nam efektywnie uczyć się, komunikować, rozwijać pasje i kreatywnie spędzać wolny czas. Wspierają właściwie każdą aktywność, którą chcemy podjąć – sportową, artystyczną, czytelniczą, kulinarną i wiele, wiele innych. Warto poznawać nowe aplikacje, strony internetowe, urządzenia i gadżety.

        Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach z wykorzystaniem Robotic Arm Tank, Self-Balancing Robot, dronów i mbotów,  – zaprojektowały dla nich trasy uruchamiały efekty dźwiękowe, ruchowe i świetlne . W ramach tych zajęć korzystaliśmy z tabletów i laptopów, które umożliwiły komunikację z robotami. Ponadto uczniowie mieli okazję sterowania dronem DJI RYZE TELLO EDU , którego co jakiś czas włączamy do naszych codziennych aktywności edukacyjnych.

       To był bardzo udany dzień oparty na zabawie i pracy z urządzeniami nowej generacji informatycznej.

        

      • Wizyta przedszkolaków

      • Dnia 28 kwietnia gościliśmy w murach naszej szkoły wspaniałych odwiedzających. Na zaproszenie p. Bożeny Grochowskiej przybyły do nas przedszkolaki z grupy "Kropelki" z Przedszkola im. Jana Pawła II w Łukowie. Miały one możliwość zwiedzenia wszystkich szkolnych pracowni, poznania starszych kolegów i nauczycieli, zobaczenia, jak wygląda nauka w szkole, po to by pozbyć się strachu przed kolejnym etapem edukacyjnym, jaki już po wakacjach je czeka. Mamy nadzieję, że od września spora grupa tych sześciolatków zasili szeregi naszych pierwszoklasistów. Czekamy z niecierpliwością na Was!

      • Światowy Dzień Ziemi

      • „Zainwestuj w Naszą Planetę” to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Ziemi. Nasza szkoła jak co roku włączyła się w obchody tego święta. Planeta Ziemia potrzebuje pomocy, człowiek na skutek wielu działań doprowadza do jej dewastacji. Uczniowie na lekcji przyrody lub biologii dowiedzieli się, w jaki sposób możemy jej pomóc a następnie opracowali własne działania sprzyjające poprawie. Wykonali plakaty tematyczne, z których powstała gazetka szkolna.   

       22 kwietnia przeprowadzona została również zbiórka makulatury. Udało nam się zgromadzić ok 581 kg makulatury. W naszej szkole na bieżąco uczniowie zbierają zużyte baterie oraz pamiętają o segregacji śmieci.

       Wierzymy, że tak drobnymi działaniamy możemy zrobić dużo dla Naszej Planety.