• Aktualności

      • KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ W J. ANGIELSKIM

      • Rozstrzygnięto konkurs na kartkę wielkanocną w języku angielskim. DziękujEmy za zaangażowanie i piękne, artystyczne wykonanie prac. Komisja konkursowa w składzie: Anna Świder i Anna Celińska wyłoniła zwycięzców.

       Oto nagrodzenii uczniowie:

       Klasa 1

       1 miejsce na podium: Natalia Kabat I a oraz Jakub Kopeć I b

       Klasa 2

       1 miejsce: Alicja Ponikowska  2 b

       2 miejsce: Mikołaj Ciołek 2a oraz Mikołaj Sadowski 2a

       3 miejsce: Hanna Suchodolska 2 b

       Wyróżnienia: Natalia Bejenek 2 b oraz Natalia Radomyska 2 b

        Klasa 3

       1 miejsce: Julia Kopeć 3 a

       Klasa 4

       1 miejsce: Patryk Wais 4 a

       2 miejsce: Iga Krasuska 4 a

       3 miejsce: Emilia Wysocka 4 a

       GRATULUJEMY!!!

       Nagrody są do odebrania w sekretariacie szkoły od czwartku 15 kwietnia.

       Uwaga! Do nagród dołączono m.in. lizaki lodowe. Proszę je zamrozić przed zjedzeniem

        

      • KLASA 1 A WYGRAŁA I EDYCJĘ KONKURSU CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA.

      • Klasa 1 a pokonała wiele szkół z całej Polski i zajęła pierwsze miejsce w Konkusie Czyściochowej Akademii na plakat promujący higienę osobistą. W nagrodę uczniowie otrzymali zestawy gier planszowych. Dziękujemy wszystkim za wspieranie klasy i włączenie się do głosowania!

      • Konkurs plastyczno-cyfrowy dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”

      • Właśnie zgłosiliście pracę do konkursu „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!  

       Do wygrania mobilna pracownia komputerowa dla swojej szkoły!”.

       Ideą konkursu „O tym się wie” było upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski.

       Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie innowacyjnych i kreatywnych prac plastycznych, wykonanych techniką cyfrową, poświęconych Funduszom Norweskim i EOG oraz ich państwom darczyńcom.

       Do Konkursu przestąpili uczniowie z Koła informatycznego z elementami programowania i robotyki. Pracę przygotowali:

       Patryk Wais

       Piotr Celiński

       Krzysztof Lecyk

       Weronika Gałązka

       Emilia Wysocka

       Mikołaj Kowalczyk

       Informację o zwycięzcach konkursu przekażemy w pierwszej połowie maja 2021 r.

      • LAUREACI W KONKURSIE OLIMPUSEK I OLIMPUS W SESJI ZIMOWEJ

      • Z klas pierwszych:

       Natalia Kabat- klasa I a (nauczyciel j. angielskiego Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata i nagrodę książkową za zajęcie 3 miejsca w Polsce z Olimpuska z języka angielskiego.

       Stanisław Świder- klasa I a (nauczyciel j. angielskiego Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata i nagrodę książkową za zajęcie 5 miejsca w Polsce z Olimpuska z języka angielskiego.

       Maja Chmielak- klasa I a (nauczyciel j. angielskiego Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata z Olimpuska z języka angielskiego.

       Hubert Mościcki- klasa I b (nauczyciel j. angielskiego Anna Celińska) otrzymuje dyplom laureata z Olimpuska z języka angielskiego.

        

       Z klas drugich:

       Alicja Kryczka- klasa II a (wych. pani Cecylia Jaros) otrzymuje dyplom laureata.

       Ignacy Celiński – klasa II b (wych. pani  Katarzyna Dadasiewicz) otrzymuje dyplom laureata.

        

       Z klas trzecich:

       Ksawery Grochowski – klasa III a (wych. pani  Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata i nagrodę książkową za zajęcie 2 miejsca w Polsce.

       Julia Kopeć- klasa III a (wych. pani Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

       Filip Kondratowicz – klasa III a (wych. pani  Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

        

       Z klas 4- 7

       Aleksander Gołęgowski- klasa IV b (nauczyciel j. angielskiego Anna Celińska) otrzymuje dyplom laureata w Olimpusie z języka angielskiego.

       Marta Reczek- klasa VII (nauczyciel j. angielskiego Anna Celińska) otrzymuje dyplom laureata w Olimpusie z języka angielskiego.

       Uczniowie musieli pokonać ponad tysiąc uczestników i wykazać się ogromną wiedzą, by znaleźć się w gronie najlepszych. Gratulujemy serdecznie!

      • KONKURS „BRYŁY”

      • 19 marca w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych uczniom klas czwartych, którzy wzięli udział w konkursie matematycznym II-etapowym "Bryły ". Organizatorem konkursu była pani Anna Świder.

      • DZIEŃ KOBIET W KLASIE 1A

      • Dzień Kobiet już za nami- ale miłe wspomnienia pozostały. Tak chłopcy z klasy 1 a- przy pomocy swoich niezawodnych mam składali życzenia koleżankom z klasy i paniom. Z tej okazji klasa odwiedziła również kino i wspólnie obejrzała film.

      • KONKURS PIĘKNEGO PISANIA

      • W piątek 5marca rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Pięknego Pisania. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas II. Wszyscy z niezwykłą starannością i dokładnością przepisywali fragment lektury "Zaczarowana zagroda". Jury, biorąc pod uwagę estetykę pracy oraz poprawność przepisywanego tekstu, wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął Ignacy Celiński z klasy II b. II miejsce przypadło Daszy Dukhnik z klasy II b, III miejsce zajęła Alicja Kryczka z klasy II a. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Rosa -klasa II a, Julia Siemionek-kl. II a, Alicja Ponikowska -kl. II b, Natalia Radomyska -kl. II b. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

      • WARSZTATY WIELKANOCNE

      • 3 marca w naszej szkole gościliśmy panie z Muzeum Regionalnego w Łukowie na warsztatach przygotowania pisanek metodą tradycyjną- woskiem pszczelim. Każda z klas 1-3 uczestniczyła w zajęciach i przygotowywała jajeczka według własnego pomysłu, a także dowiedziała się o tradycjach wielkanocnych dawniej i dziś.

     • Warsztaty Koduj z Gigantami
      • Warsztaty Koduj z Gigantami

      • Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane dwa razy do roku na terenie całej Polski. W Łukowie odbyły się 13-14 lutego

       Głównym celem wydarzenia było propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

       Przedstawicielem naszej szkoły na warsztatach „Koduj z Gigantami” był

       Patryk Wais z klasy 4A

      • PROJEKT CZYTELNICZY W KLASIE I A „KAŻDY CHCIAŁBY MIEĆ TAKIEGO PRZYJACIELA”.

      • Klasa II a wraz z wychowawczynią p. Marleną Celińską przeprowadziła projekt czytelniczy połączony z lekturą „Plastusiowy pamiętnik”. Pomimo tego, że książka ta omawiana jest we fragmencie- to uczniowie mieli za zadanie sami, bądź przy pomocy rodziców, przeczytać ją całą.

       Dzięki niej dowiedzieli się, jak wyglądała szkoła dawniej i czym się różniła od obecnej. Próbowali nawet swoich sił w pisaniu piórem- jak za dawnych lat.

       Następnie pochylili się nad tematem przyjaźni i jednogłośnie potwierdzili, że każdy potrzebuje przyjaciela- bo wtedy życie jest prostsze i przyjemniejsze.

       Lepili swojego własnego Plastusia z plasteliny.

       Ważnym elementem było też stworzenie klasowej książki pt.:„NASZE ULUBIONE PLASTUSIOWE PRZYGODY”.

       Na koniec obejrzeli film i porównali go z lekturą- odnajdując różnice i podobieństwa. Zauważyli, że warto przeczytać książkę- bo film nie oddaje całości. Praca z „Plastusiowym pamiętnikiem” zachęciła uczniów- do poznania dalszych przygód małego ludzika z plasteliny, co oczywiście niezmiernie cieszy wychowawczynię. :)

      • PROGRAM „CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA” W KLASIE I A

      • Klasa I a, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu higieny i edukacji przyrodniczej bierze w tym roku udział w programie „Czyściochowa Akademia”, której organizatorem jest firma Rossman. Program ten ma na celu kształtowanie u dzieci dobrych nawyków higienicznych oraz budowania odporności, co jest ważne zawsze, a szczególnie w czasie pandemii. Uczniowie korzystają z przygotowanych materiałów, uczestniczą w specjalnych zajęciach, które w atrakcyjny zachęcają do dbania o zdrowie i higienę organizmu. Zajęcia realizowane są w sześciu obszarach tematycznych – higieny jamy ustnej i nosa, czystości dłoni oraz zasad korzystania z toalety, a także mycia, kąpieli i pielęgnacji skóry. Są również- co jest szczególnie atrakcyjne – oparte na doświadczeniach przeprowadzanych na lekcjach, oglądanych na filmikach edukacyjnych, a także przygotowywanych w domu. Jest to bardzo ciekawa forma nauki poprzez zabawę i samodzielne dochodzenie do informacji. W lutym odbyła się pierwsza tego typu lekcja- dotycząca higieny nosa. A to jej efekty!

      • PROJEKT „PRZECZYTAJ KONIECZNIE” W KLASIE 2 B

      • Dzieci z klasy II b realizowały dziś projekt "Przeczytaj koniecznie". Każdy przyniósł do szkoły ciekawą książkę, którą chciałby polecić swoim kolegom i koleżankom. Uczniowie opowiadali o przyniesionych przez siebie książkach, czytali wybrane fragmenty tych lektur, a na zajęciach plastyczno-technicznych tworzyli do nich ilustracje. Wszystko działo się po to, by pokazać sobie wzajemnie ogromne bogactwo literatury dla najmłodszych czytelników i zachęcić siebie wzajemnie do jak najczęstszego sięgania po książkę -prawdziwego przyjaciela każdego ucznia.

      • PROJEKT CZYTELNICZNO- PRZYRODNICZY „WĘDRÓWKI PINGWINÓW” W KLASIE II A.

      • Klasa II a wraz z wychowawczynią p. Cecylią Jaros przeprowadziła projekt czytelniczo – przyrodniczy „Wędrówki pingwinów”. Uczniowie tworzyli wypowiedzi na temat samodzielnie przeczytanej lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”.Analizowali trasy wędrówki pingwinów- mieszkańców lodowej krainy. Pracowali w grupach: gromadzili informacje z podręcznika i Internetu o ukształtowaniu terenu, warunkach klimatycznych, zwierzętach, ptakach i roślinności Antarktydy. Następnie redagowali notatki o Antarktydzie. Opisywali wygląd pingwina na podstawie ilustracji i zgromadzonego słownictwa. Uczestniczyli w zabawie ruchowej ze śpiewem - „Pingwin”. Porządkowali kolejności zdarzeń w lekturze i ilustrowali je. Na zakończenie pracy z lekturą wykonali pingwiny z różnych materiałów a także metodą papieroplastyki makietę Antarktydy i umieścili na niej pingwiny i stację badawczą im. profesora Dobrowolskiego. Pracę z lekturą na pewno zapamiętają na długo.

      • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2B, 3A i 3 B

      • Tak jak już jakiś czas temu pisaliśmy, pandemia uniemożliwiła nam w tym roku zorganizowanie zabawy choinkowej dla całej szkoły. Nie chcemy jednak, by nasze dzieci zapomniały, czym jest karnawał. Dlatego bawimy się w naszych rodzinach klasowych. Dziś tłusty czwartek ze swoją klasą świętowali uczniowie z II b, III a i III b. Humory dopisywały wszystkim dzieciom i okazało się, że taka kameralna choinka może być także wspaniałym przeżyciem.

      • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 1A

      • Karnawał zbliża się ku końcowi. Niestety w tym roku odbywa się bez ogólnoszkolnych zabaw. Jednak uczniowie z klasy 1 a chcieli mieć choć namiastkę karnawału. Dlatego też dziś- przy pomocy swoich kochanych rodziców, zorganizowali swój karnawałowy dzień. Dowiedzieli się ciekawych informacji o tym, dlaczego świętujemy karnawał, dlaczego się przebieramy, dlaczego obchodzimy tłusty czwartek i jak... a także jak wygląda karnawał w innych krajach. Mieli okazję potańczyć, przebrać się, a także porywalizować w kilku konkurencjach. Mimo tego, że inaczej niż zwykle- to jednak udało się im choć na jeden dzień, wprawić w iście karnawałowy nastrój.

      • ZAJĘCIA KARNAWAŁOWE W KLASIE 2 A

      • Dnia 28 stycznia 2021 roku klasa II A realizowała na zajęciach temat związany z tradycją zabaw karnawałowych, wymarzonych strojów i przygotowań do balu. Uczniowie wykonali maski karnawałowe i zaplanowali stroje na bal. Tworzyli rymowanki zachwalające karnawałową zabawę "Gdy karnawał trwa, uśmiechnięta buzia twa!" Zajęcia zakończyły "tańce, - przebierańce". Dzieci tworzyły improwizacje ruchowe do tanecznej muzyki i demonstrowały swoje układy, które naśladowała klasa. Wszyscy się wesoło bawili.

      • ŚLUBOWANIE KLASY 1 A.

      • Rok szkolny 2020/2021 jest rokiem pandemii. Jest to dziwny rok, który nie pozwala nam przeżywać naszej nauki w szkole tak, jak dawniej. Mamy ograniczenia, reżimy, naukę zdalną... ale mimo wszystko staramy się funkcjonować w miarę normalnie.

       Dlatego też, w dniu 22 stycznia klasa 1 a, po długim oczekiwaniu, miała swój wielki dzień! Odbyło się Ślubowanie. Dziś uczniowie tej klasy w obecności pani wychowawczyni- Marleny Celińskiej i pana dyrektora Zenona Lendziona zostali uroczyście przyjęci do grona naszej szkolnej rodziny.

       Były wiersze, piosenki, uroczyste pasowanie, dyplomy, upominki i pamiątkowe zdjęcia. Starsi uczniowie również pamiętali o swoich młodszych kolegach. Uczeń klasy 4 a - Wojtek Kozłowski, skierował do nich swoje życzenia, które pierwszaki- obejrzały ze względu na pandemię- na filmie.

       Rodzice przygotowali upominki, dzięki którym ten dzień na długo zapadnie w pamięć maluchów. I chociaż nie mogli razem ze swymi dziećmi uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości, to całym sercem byli przy nich i są z nich dumni.

       Bo być uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego w Łukowie to brzmi dumnie! 

      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA „Moją ulubioną kolędę lub pastorałkę.”

      • W związku z różnorodnością wyrazu artystycznego przesłanych kolęd i pastorałek jury w składzie p. Andrzej Hryciuk- nauczyciel muzyki oraz p. Katarzyna Dadasiewicz, Cecylia Jaros i Marlena Celińska- organizatorki konkursu, postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach: śpiewu i gry na instrumencie.

       Klasy 1-3

       Kategoria Gra na instrumencie

       MIEJSCE 1- Gabriela Mastalerz, Ignacy Celiński

       MIEJSCE 2- Alicja Błażejczyk

       MIEJSCE 3- Adam Mościcki, Natalia Kabat

       Kategoria Śpiew

       MIEJSCE 1- Alicja Kryczka, Aleksandra Gryczka

       MIEJSCE 2- Laura Radzikowska

       MIEJSCE 3- Marcin Krasucki, Nikola Chrzanowska

       Klasy 4-7

       Jury przyznało tylko jedno wyróżnienie i otrzymuje je Iga Krasuska.