W klasie II B odbył się klasowy konkurs piosenki.Laureatami zostali :
I miejsce -Maja Nowak ,
II miejsce -Marcel Nowak,
III miejsce-Weronika Wileńska .
Wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki. Gratulacje !
W klasie II B odbył się klasowy konkurs piosenki.Laureatami zostali :
I miejsce -Maja Nowak ,
II miejsce -Marcel Nowak,
III miejsce-Weronika Wileńska .
Wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki. Gratulacje !
Dzień Dziecka w naszej szkole to ważna okazja do świętowania. Dlatego kolejny już rok świętowaliśmy na całego! Atrakcji nie brakowało! Był dmuchany Minionek, Pirat , Dżungla i Zoo. Oprócz tego coś dla starszaków: Kopacz i Byk. Można było poćwiczyć na sprzęcie Pole Dance oraz na deser zjeść słodkości przygotowane przez naszych kochanych rodziców. Tego dnia nie mogło także zabraknąć waty cukrowej! Dla naszych milusińskich przygotowany został kącik malowania twarzy, zaplatania kolorowych warkoczyków, miejsce gdzie uczniowie mogli wykazać się artystycznie, a także rozgrywki sportowe. Na pamiątkę tego dnia można było sobie wykonać zdjęcie w foto-lustrze.
Wszystko bez ograniczeń!!! Radości było co niemiara!!! Wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą imprezę bardzo dziękujemy, a w szczególności rodzicom.
Uczniowie klas 2b, 3a i 4b uczestniczyli w spotkaniu ze znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży- Joanną Olech. Pani Joanna oprócz tego, że pisze książki jest również świetną ilustratorką i swój talent wykorzystała podczas interaktywnego spotkania w Łukowskim Ośrodku Kultury. Uczniowie mogli poznać książki pisarki, szczególnie serię o zabawnych przygodach wesołej rodzinki- „ Dynastii Miziołków”. Autorka zaproponowała swoim gościom szereg konkursów i zagadek. Dzieci mogły też popisać się inwencją twórczą, wymyślając historyjki o smokach. Spotkanie było ciekawe, publiczność reagowała wręcz żywiołowo. Po spotkaniu uczniowie mogli zakupić książki pisarki oraz dostać autograf z dedykacją.
To był zaszczyt Pani Joanno! Dziękujemy!
W ramach obchodów DNIA ZIEMI w naszej szkole udało się zebrać 190kg makulatury, 30kg zużytych baterii oraz 5 worków plastikowych nakrętek. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tę akcję. Można na Was polegać, przekonałam się o tym nie raz . Małgorzata Beran
W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie konkursu matematycznego i wręczenie dyplomów uczniom biorącym udział w konkursie ORZEŁ MATEMATYCZNY.
Przypominamy naszych laureatów
Marcel Nowak klasa 2b
Piotr Świder klasa 3a
Stanisław Świder klasa 4a
Antoni Piszcz klasa 4b
Oliwier Żurawski klasa 4a
Krzysztof Bielski klasa 4a
Ignacy Celiński klasa 5a
Michał Głownia klasa 5a
Ksawery Grochowski klasa 6a
Anna Kowalczyk klasa 6b
Laura Czubaszek klasa 6a
Aleksander Gołęgowski klasa 7b.
Opiekunami uczniów są panie: Diana Olender, Elżbieta Zakrzewska, Małgorzata Beran i Anna Świder.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już w następnym roku szkolnym.
Stanisław Świder z klasy IVa zdobył wyróżnienie a Patryk Wais z klasy VIIa uzyskał wynik bardzo dobry w międzynarodowym konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki. Patryka i Stanisława uczy Pani Anna Świder.
W piątek 17 maja 2024r. klasa 4a pod opieką p. Agnieszki Oleśkiewicz i p. Anny Celińskiej ruszyła na wycieczkę do Lublina. Uczniowie zwiedzali Stare Miasto, słuchając barwnych opowieści pani przewodnik. Dowiedzieli się między innymi, że Lublin, podobnie jak miasto Rzym, położony jest na siedmiu wzgórzach, zrozumieli, czym różni się Starówka od Starego Miasta i dlaczego Lublin jest miastem spotkania kultur. Poznawali historię lubelskiego zamku, podziwiali różnorodne i ciekawe kamienice umiejscowione pomiędzy Bramą Grodzką i Bramą Krakowską. Na trasie swej wędrówki poszukiwali figurek lubelskich koziołków. Przysiadłszy na fundamentach, nieistniejącej już dziś, słynnej lubelskiej Fary czyli Kościoła św. Michała Archanioła, mającego swój początek w XVI wieku, słuchali opowieści o polskich królach i znanych osobach związanych z miastem. Szczególne zainteresowanie słuchaczy obudziły lubelskie legendy i związane z nimi miejsca, na przykład te z legendy o czarciej łapie czy o kamieniu nieszczęścia. Dzięki wycieczce czwartoklasiści wiedzą już też, skąd w lubelskim herbie wziął się koziołek.
Po edukacyjnym spacerze po Starym Mieście uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Pippi Langstrump” w Teatrze Hansa Chrystiana Andersena, a następnie wzięli udział w warsztatach teatralnych. Inscenizacja opowieści o niezwykłej rudowłosej bohaterce wzbogacona licznymi piosenkami bardzo przypadła do gustu wszystkim młodym widzom. Na zajęciach warsztatowych z aktorem teatru p. Bartoszem Siwkiem czwartoklasiści mieli możliwość poznać i zobaczyć różne rodzaje teatralnych lalek, takich jak pacynki, jawajki, muppety, lalki żyworękie czy tintamareski. Młodzi adepci sztuki teatralnej zgłębiali arkana ich animacji i z powodzeniem próbowali swoich sił na lalkarskiej scenie.
Na koniec wzbogaceni o nową wiedzę i ogromną ilość wrażeń wycieczkowicze odwiedzili McDonald’s, gdzie odzyskali nadwątlone siły dzięki zasłużonemu posiłkowi.
" Jestem cudem do odkrycia, nie problemem do rozwiązania" to temat dzisiejszycy zajęć z psychologiem w kl. I B. Dzieci rozmawiały o poczuciu własnej wartości, kształtowaniu wiary w siebie, wyjątkowości i akceptacji. Miały okazję bliżej się poznać, zintegrować i spędzić razem czas.
Gratulacje dla ucznia naszej szkoły - Stasia Świdra oraz dla pozostałych zwycięzców konkursu
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie fotograficznym "Pierwsze oznaki wiosny". Celem konkursu było wykonanie fotografii, przedstawiającej zmiany w przyrodzie charakterystyczne dla nadchodzącej wiosny. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Poniżej przedstawiamy laureatów :
I miejsce -Patryk Rola (klasa II A)
II miejsce -Amelia Kochańska (klasa III A)
III miejsce -Adam Drygiel (klasa II A)
Organizatorzy konkursu: p.Diana Olender, p.Elżbieta Zakrzewska
Wszystkim uczestnikom gratulujemy !
Samodzielne pierwsze próby literackie w wykonaniu uczniów klas szóstych.
3 maja nasza szkoła włączyła się w obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła msza święta, na której nie zabrakło naszego pocztu sztandarowego. Po mszy odbyły się biegi uliczne z licznym udziałem naszych uczniów.
26 kwietnia klasa 1b wybrała się wraz z wychowawczynią Małgorzatą Drosio i panią Anią Warpas do Krainy Rumianku. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach „Od ziarenka do bochenka” podczas których sami wykonywali rogaliki. Drugą atrakcją tego dnia była gra terenowa , która prowadziła do odnalezienia skarbu. Po atrakcjach dzieci zjadły obiad i upieczone rogaliki . Na zakończenie zabawa na placu zabaw i powrót do domu. Było super!!!
Kwiecień jest w naszej szkole miesiącem świadomisci autyzmu. Na zakończenie naszych działań, dotyczących autyzmu odbyło się dzisiaj tj. 23.04.2024 r. spotkanie z Panią Grażyną Kulig i Panią Moniką Siwiak- przedstawicielkami Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin LABIRYNT. Panie w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżyły uczniom naszej szkoły temat autyzmu, odnosząc się do doświadczeń osobistych. Po spotkaniu Pani Psycholog Agnieszka Szelągowska-Wais przekazała na rzecz Stowarzyszenia zebrane w ostatnim czasie zabawki, pluszaki i ksiażki, za które Panie podziękowały naszym uczniom z całego serca
19 kwietnia uczniowie klasy 4B pod opieką p. Agnieszki Wais oraz p. Ani Warpas wzięli udział w VI Niebieskim Biegu w ramach akcji Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej. Wszyscy zwyciężyli !! Pamiętajmy na co dzień o empatii, zrozumieniu i akceptacji.
18 kwietnia klasy 1A i 1B wybrały się na koncert do szkoły muzycznej. W szkole uczniowie mieli możliwość zwiedzenia klas, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne i teoretyczne z danym instrumentem . Następnie uczniowie wysłuchali koncertu, który miał na celu przedstawienie i zapoznanie dzieci z instrumentami. Zainteresowanie było ogromne.
Zakończyła się zbiórka zabawek, gier planszowych i książek dla Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin LABIRYNT. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za gotowość i aktywny udział w przedsięwzięciu. Wiemy, że z niektórymi zabawkami było ciężko się rozstać...Niektórzy potrzebowali kilka razy się z nimi pożegnać, przytulić....tym bardziej jesteśmy z Was dumni
10 kwietnia w środę uczniowie z klasy 7a, 6a i 6b wybrali się pod opieką p. Anny Świder oraz p. Anny Celińskiej do Warszawy. Pierwszym etapem był udział w spektaklu "Balladyna", który został wystawiony przez Warsztatową Akademię Musicalową. W rolę Balladyny wcieliła się Amelia Fijałkowska, z którą mieliśmy okazję przez chwilę porozmawiać. Spektakl został odebrany bardzo pozytywnie, m.in. dlatego że był grany głównie przez młodzież.
Następnie wszyscy coś przekąsili w strefie gastronomicznej Galerii Młociny.
Do około godziny 14 nasi uczniowie spędzili indywidualny czas w Centrum Nauki Kopernik. Niektórzy przypomnieli sobie wizytę sprzed 5 lat, inni eksperymentowali po raz pierwszy. Można było doświadczyć na własnej skórze jak działa grawitacja, prawa fizyki oraz porozmawiać ze sztuczną inteligencją.
Ostatnim miejscem, do którego wybrali się uczniowie naszej szkoły było Centrum Pieniądza NBP. Nasza grupa 35-osobowa została podzielona na 2 mniejsze. Każda miała swojego przewodnika. Uczniowie dowiedzieli się skąd się wzięły pieniądze, kiedy pojawiły się pierwsze polskie pieniądze. Poznali również historie powstawania polskich banknotów. Zobaczyli jak wygląda skarbiec NBP, próbowali podnieść prawdziwą sztabkę złota, która waży około 12kg. Na koniec każdy mógł wydrukować pamiątkowy banknot ze swoim imieniem i nazwiskiem.
Po wizycie w Centrum Pieniądza spacerkiem wszyscy wrócili do autokaru, którym bezpiecznie wrócili do Łukowa. Pilotem wycieczki był p. Artur Bosek.
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego z dyrekcją, nauczycielami i katechetami pracującymi w szkołach na terenie Parafii Matki Kościoła. Spotkanie to miało miejsce w ramach wizytacji kanonicznej w parafii. Podczas spotkania Ksiądz Biskup wygłosił do zebranych krótkie słowo wsparcia i podziękowania za dotychczasową pracę, a także pomodlił sie wraz z zebranymi zarówno za wszystkich pracowników, ale też szczególnie za uczniów, uczęszczających do tych placówek.
Powered by aSc EduPage