• Aktualności

      • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Jesień na fotografii”

      •  

       Komisja w składzie : p. Iwona Samujło, p. Anna Celińska, S. Benigna, p. Cecylia Jaros, p. Małgorzata Beran, p. Elżbieta Zakrzewska, p. Martyna Bielska, p. Agnieszka Szelągowska- Wais i p. Bożena Grochowska przyznała punkty w konkursie fotograficznym "Jesień na fotografii". Wyniki przedstawiają się następująco:

       1 MIEJSCE- NATALIA KABAT KL. 2 A- 43p.

       2 MIEJSCE- MAJA CHMIELAK KL. 2 A- 42p.

       3 MIEJSCE- JAKUB ROLA KL. 2B- 41p.

       4 MIEJSCE- MIKOŁAJ OSIAK 3A, LAURA RADZIKOWSKA KL. 2A, ALEKSANDRA PSZCZÓŁKOWSKA KL. 3B, HANNA SUCHODOLSKA KL. 3B- 39p.

       5 MIEJSCE- NATALIA RADOMYSKA KL. 3B, ALICJA REDZIK KL. 1A, OSKAR KARWOWSKI KL.2A, RÓŻA KOZICKA KL. 1B- 37p.

       WYRÓŻNIENIA: MARTA CELIŃSKA KL. 2A, ALEKSANDRA GRYCZKA KL. 3B, KLARA RADZIKOWSKA KL. 1A, ZUZANNA MAJAK KL. 1A, LAURA OSIAK KL. 1A, ALICJA PONIKOWSKA KL. 3B, ZOFIA GOŁAWSKA KL. 2A, MACIEJ BUCZEK KL. 2A, KATARZYNA WIĘSEK KL. 2A, OLIWIER ŻURAWSKI KL. 2A, TOMASZ WĘGRZYNIAK KL. 2A, KACPER MAKOSZ KL. 2A, DARYA DUKHNIK KL. 3B, NADIA DOŁĘGA KL. 1A, ANTONI GOŁĘGOWSKI KL. 1A, MARTYNA KOPAŃSKA KL. 1A, BARTOSZ KOWALCZYK KL. 1A.

       Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 15 grudnia. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

      • Warsztaty bożonarodzeniowe

      • W poniedziałek 13 grudnia w naszej szkole gościliśmy panie z Muzeum Regionalnego w Łukowie, które prowadziły dla naszych uczniów warsztaty bożonarodzeniowe- robienie ozdób z kolorowych opłatków. Opowiadały też ciekawie o tradycjach świątecznych w dawnych czasach, dzięki czemu można było poczuć ducha dawnych świąt.

      • Wigilia klasowa w kl.8a

      • Tuż przed świętami w klasie ósmej uczniowie i wychowawczyni uczestniczyli w klasowej wigilii. Jak przystało na tę uroczystość, wszyscy starannie się do niej przygotowali. Łukasz odczytał fragment ewangelii wg. św Łukasza o narodzeniu Jezusa, a potem wspólnie odśpiewaliśmy kolędy oraz dzieliliśmy się opłatkiem. Rodzice zapewnili świąteczne specjały. Próbowaliśmy pysznych racuchów, zajadaliśmy się rybami w różnych odsłonach. Były pierogi, barszcz, makowiec i kompot z suszu oraz tradycyjne w naszej klasie paluchy czosnkowe.

        Mieliśmy świadomość, że to nasza ostatnia wspólna wigilia w  tym gronie...

      • WYCIECZKA DO ŚWIĄTECZNEJ WARSZAWY

      •  

       W kolejnej wycieczce współfinansowanej ze środków MEN w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę uczestniczyli uczniowie kl. 2 i 3 naszej szkoły. W ramach tego wyjazdu odwiedzili operę i obejrzeli widowisko muzyczne "Bajko, gdzie jesteś?", uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym oraz przespacerowali się warszawską Starówką w świątecznej szacie.

     • Wycieczka pozwoliła uczniom Szkoły Podstawowej nr3 poznać miejsca, w którym rodziło się dzisiejsze Państwo Polskie, przeżyć wielką przygodę z historią w tle oraz … skosztować słynnych świętomarcińskich rogali
      • Wycieczka pozwoliła uczniom Szkoły Podstawowej nr3 poznać miejsca, w którym rodziło się dzisiejsze Państwo Polskie, przeżyć wielką przygodę z historią w tle oraz … skosztować słynnych świętomarcińskich rogali

      • Uczestnicy wycieczki jako pierwsze poznali Gniezno -  miasto, które na każdym kroku tchnie najdawniejszą historią Państwa Polskiego. Zwiedzali Bazylikę Archikatedralną Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha, którą nazywa się Matką Polskich Katedr. Najstarszą częścią budowli jest prezbiterium z relikwiami św. Wojciecha i zrekonstruowanym jego dawnym grobowcem. Przy południowej wieży uczniowi mogli zobaczyć słynne Drzwi Gnieźnieńskie zwane Klejnotem k Królestwa, a w Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej życia w dawnej Polsce.

       Następnym zwiedzanym miastem był Poznań, który zachwycił zabytkową Starówką.  Wszyscy na długo zapamiętają renesansowy Ratusz ze słynnymi, trykającymi się na jego wieży koziołkami, piękne kamieniczki oraz majestatyczny Zamek Królewski.

       W Poznaniu uczestnicy wycieczki mogli też choć na chwilę „przenieść się” do tropików, kiedy spacerowali po największej w Polsce i jednej z największych w Europie ekspozycji egzotycznych roślin i ryb znajdującej się  w Palmiarni Poznańskiej.

       Nadwątlone siły  wzmacniali w „Rogalowym Muzeum” , gdzie zgłębiali tajniki wyrobu świętomarcińskich rogali…

       Kolejnym etapem  podróży był Ostrów Tumski i zwiedzanie najstarszej w kraju Katedry, stanowiącej miejsce pochówku pierwszych władców Polski -  Mieszka  I i Bolesława  Chrobrego. Uczniowie poznawali początki Państwa Polskiego, biorąc udział w zajęciach edukacyjnych w Rezerwacie Archeologicznym.

       Ostatnim odwiedzanym miejscem był słynny na całym świecie Biskupin. Uczniowie mogli tu zobaczyć stanowisko archeologiczne osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej, zwane Polskimi Pompejami.

       Wycieczka pozwoliła uczniom Szkoły Podstawowej nr3 poznać miejsca, w którym rodziło się dzisiejsze Państwo Polskie,  przeżyć wielką przygodę z historią w tle oraz … skosztować słynnych świętomarcińskich rogali