• Aktualności

      • Super lekcja polecamy klasa II a!

      • Wczorajsze opady śniegu wzbudziły nadzieję na zabawy na śniegu. Biały puch niestety nie przetrwał, ale chęci zostały. Dzisiaj podczas lekcji w-f powstało igloo, bałwanki i oczywiście był ruch w postaci piłki nożnej i zabawy w dwa ognie.

      • Dzień Piżamowy

      •  

       Ostatni dzień przed feriami nastrajał nas na chwilę odpoczynku w czasie nadchodzących wolnych dni, a także dawał nadzieję, że wreszcie wszyscy się wyśpimy. I uczniowie I nauczyciele założyli dziś piżamy i szlafroki. NIECH ROZPOCZĘTE FERIE DADZĄ NAM WSZYSTKIM WYTCHNIENIE

      • WYCIECZKA KLASY 5 B

      •  

       Tuż przed feriami klasa V b wyruszyła do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Uczniowie poznali historię rodziny Sienkiewicza, życie i twórczość pisarza. Dzieci obejrzały bogaty zbiór dokumentów, fotografii i obrazów nawiązujących do dorobku noblisty.

       W parafialnym kościele w Okrzei uczniowie oglądali piękne polichromie o tematyce Sienkiewiczowskiej, a na cmentarzu nawiedzili grób matki Sienkiewicza z monumentalną rzeźbą przedstawiającą Stefanię Sienkiewiczową z kilkuletnim synem Henrykiem. Zwieńczeniem wyprawy był spacer na kopiec Sienkiewicza.

      • Klub Rodzica ​​​​​​​- Postawy wychowawcze rodziców a zachowanie dzieci.

      • Klub Rodzica zaprasza chętnych do udziału w spotkaniu wykładowo - warsztatowym dnia 27 stycznia 2023, g. 18.00  w sali nad księgarnią Jana Chrzciciela ul. Dmocha 8/2

       Temat: Postawy wychowawcze rodziców a zachowanie dzieci.

       Prelegentka: Zofia Skrzymowska (Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie)

       Wstęp: wolny

      • "Zbiórka nakrętek"- WIELKIE PODZIĘKOWANIA

      • Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom za włączenie się w akcję "Zbiórka nakrętek". W ciągu tygodnia udało się nazbierać 9 dużych worków nakrętek. Pani Beata Zdanowska odebrała dzisiaj od nas nakrętki i przekaże je dalej dla potrzebującej Pani Angeliki.

       Zbierajcie nieustająco nakrętki w swoich domach. Za jakiś czas ponownie zorganizujemy zbiórkę w naszej szkole. A tymczasem WIELKIE PODZIĘKOWANIA za dotychczasowe zaangażowanie

       Odpoczywajcie w czasie ferii i bądźcie bezpieczni

      • Warsztaty z psychologiem szkolnym w klasie IIIa

      • W środę 11 stycznia 2023 r. w klasie IIIa odbyły się warsztaty z psychologiem szkolnym. Zajęcia opierały się na Metodzie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Jest to bardzo lubiana przez dzieci metoda pracy, koncentrująca się na wszechstronnym rozwoju sfery emocjonalno-społecznej oraz świadomości samego siebie, swojego ciała oraz innych osób za pomocą ruchu.

       Było mnóstwo radości i zabawy

      • Wyniki konkursu poetyckiego pt. ,,Dlaczego warto czytać?”

      • Wyniki konkursu poetyckiego  pt. ,,Dlaczego warto czytać?”

       W kategorii kl. I – III:

       1. miejsce: Kabat Natalia kl. III a (nagroda książkowa),
       2. miejsce: Wileńska Weronika kl. I b (nagroda książkowa),
       3. miejsce: Kozicka Róża kl. II b (nagroda książkowa),

       3.miejsce: Makosz Kacper kl. III a (nagroda książkowa),

       5. miejsce: Karwowski Oskar kl. III a,

       5. miejsce: Więsek Katarzyna kl. III a,

       7. miejsce: Domańska Patrycja kl. II b,

       8. miejsce: Zdańkowski Antoni kl. II a,

       9. miejsce: Redzik Alicja kl. II b,

       9. miejsce: Węgrzyniak Tomasz kl. III a,

       11. miejsce: Świder Stanisław kl. III a

       W kategorii kl. IV – VII:

       1. miejsce: Kryczka Alicja kl. IV a (nagroda książkowa),
       2. miejsce: Sawicka Wiktoria kl. VI b (nagroda książkowa),
       3. miejsce: Celiński Ignacy kl. IV a,
       4. miejsce: Rola Mateusz kl. VI b.

        

       Prace uczniów oceniło jury w składzie: Wiktoria Mazurek i Julia Radomyska

       (przedstawiciele SU) oraz Pani Agnieszka Oleśkiewicz i Pan Emilian Pietrucha.

       Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną w ramach programu rządowego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

      • Zbiórka plastikowych nakrętek

      • Od jutra tj. od wtorku 10 stycznia do piątku 13 stycznia w naszej szkole trwa zbiórka plastikowych nakrętek. Duże pudło na nakrętki znajduje się na parterze na przeciwko sekretariatu. Prosimy przynosić nakrętki w workach/reklamówkach. Uczniów klas IV-VII prosimy dodatkowo o przeliczenie swoich nakrętek, napisanie imienia i nazwiska oraz klasy i włożenie do worka kartki z tymi informacjami. Pozwoli to na wstawienie odpowiedniej ilości punktów z zachowania, w zależności od ilości nakrętek.

      • FINAŁ AKCJI PACZUSZKA DLA MALUSZKA

      • Drodzy uczniowie rodzice, dary, które przynosiliście trafiły do podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

       Koordynator akcji- pani Ania Celińska dziękuje za każdą, nawet najmniejszą rzecz ofiarowaną drugiemu człowiekowi ...

       Dziękuję również za zaangażowanie i okruchy dobra, które odnajdować można było pod naszą szkolną choinką.

       Wielkie Dzięki

      • WARSZTATY Z KUCHNI MOLEKULARNEJ

      • 2 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty kuchni molekularnej prowadzone w klasach 1a,1b, 2a, 3a i 3b przez Akademię Małego Kuchcika. Dzieci zapoznały się z właściwościami suchego lodu i ciekłego azotu. Z ogromnymi emocjami uczestniczyły w eksperymentach, miały przyjemność posmakować dymiących soczków, wytworzyć mgłę, pobawić się suchą pianą, obejrzeć doświadczenie z balonem i butelką. Zobaczyły jak na podłodze tańczą kropelki ciekłego azotu, zjadły "smocze chrupki" i z ogromną radością patrzyły, jak podczas ich jedzenia z ust i nosa leci im dymek, a na koniec przygotowały i zjadły pyszne owocowe lodowe sorbety. To były niezapomniane warsztaty.

      • Życzenia Świąteczne

      • Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

      • HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

      • Dziś, pomimo tego, że wielu z naszych uczniów i nauczycieli zmogły przeziębienia, odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd I Pastorałek. Każda klasa miała możliwość zaprezentowania się i odśpiewania przygotowanego przez siebie utworu. Występowali również uczniowie, którzy zdobyli nagrody w Miejskim Konkursie Kolęd I Pastorałek. Jako, że czas Świąt Bożego Narodzenia to czas życzeń i prezentów, to my również złożyliśmy sobie wzajemnie najserdeczniejsze życzenia. A zwycięzcy w konkursach- czytelniczym i plastycznym klas 1- otrzymali dyplomy i nagrody. Niech ta cudowna, świąteczna atmosfera trwa w naszych sercach jak najdłużej.

      • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową 2022 organizowanego przez Łukowski Ośrodek Kultury.

      •  

       Jury w składzie: Grzegorz Skwarek, Alicja Dymitruk, Agnieszka Zdanikowska, Michał Żurawski oraz Tomasz Kanadys zdecydowało nagrodzić 20 prac. W gronie zacnych laureatów znalazło się trzech naszych uczniów:

       Julia Kopeć z klasy 5a

       Alicja Siemionek z klasy 6b

       Lena Krasuska z klasy 6a

       Uczniowie wykazali się ogromną inwencją twórczą. Wpłynęło bardzo wiele pięknych i pomysłowych prac. Kartki zostały wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Galerii Prowizorium. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się we wtorek 6 grudnia 2022 roku. Laureatom zostały wręczone dyplomy oraz upominki. Wydarzenie odbyło się w ramach imprezy mikołajkowej „W Świątecznej Krainie 2022”. Wszystkim gratulujemy wykonania pięknych prac i życzymy dalszych sukcesów. Prace nagrodzone zostały wykonane pod kierownictwem opiekuna artystycznego p. Anety Borkowskiej.

      • MIEJSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

      • Miło nam poinformować, że nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się na Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek, który 16 grudnia odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie.

       1 MIEJSCE W KATEGORII KLAS 1- Maja Nowak z klasy 1 b, opiekun p. Cecylia Jaros.

       3 MIEJSCE W KATEGORII KLAS 2- Hania Celińska z klasy 2a, opiekun p. Elżbieta Zakrzewska.

       1 MIEJSCE W KATEGORII KLAS 3- Adam Mościcki z klasy 3 a, opiekun p. Marlena Celińska.

       Serdecznie gratulujemy naszym artystom i życzymy dalszych sukcesów. W przygotowanie do konkursu włożyli mnóstwo pracy i serca, dlatego cieszymy się bardzo z ich wyników. A rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech!

      • Wycieczka kl. 2a i kl. 3a do Warszawy

      • 14 grudnia klasy 2a i 3a wybrały się na wycieczkę do świątecznej Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie w czasie dwugodzinnego spaceru wkroczyli w świat nauki, doświadczeń i eksperymentów. Kolejny punkt to element związany ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zdobienia bombek choinkowych, poznali proces wyrobu i malowania bombek i wykonali swoją własną i niepowtarzalną bombeczkę. Ostatnim punktem wyjazdu był króciutki, ze względu na mroźną aurę, spacer po Placu Zamkowym, gdzie tradycyjnie podziwiali choinkę i świąteczne iluminacje, ale również wysłuchali kilku ciekawych legend opowiadanych przez panią przewodnik.

      • Piernikowe zapachy w klasie 2b

      • 13 grudnia klasa 2 b dekorowała pierniczki. Dzieci wykazały się ciekawymi pomysłami. W klasie roznosił się piernikowy zapach i było wiele radości.

      • 1 b i 2 b na spektaklu teatralnym " Calineczka"

      • W piątek 9 grudnia klasy 1 b i 2 b były na spektaklu teatralnym " Calineczka" w wykonaniu aktorów Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Z zaciekawieniem oglądały przedstawienie i przeżywały losy bohaterów.