• Aktualności

      • MIKOŁAJKI W KLASIE 2 A

      •  

       Dzień Mikołajek w klasie 2 a przebiegł pod znakiem wielu atrakcji: najpierw pod okiem profesjonalnej krawcowej uczniowie tworzyli skrzaty ze skarpetek poznając jednocześnie zawód krawcowej. Następnie była projekcja filmu z krainy Świętego Mikołaja i jak okazało się uczniowie byli jego bohaterami. Na zakończenie odwiedził klasę Święty Mikołaj ze Skrzatem i Śnieżynkami ( chociaż był to raczej jego zastępca lub praktykant) i każdemu dziecku wręczył prezent (bo przecież każdy starał się być jak najgrzeczniejszy w tym roku). Super dzień i szkoda, że trzeba znowu czekać cały rok.

      • MIKOŁAJKI W KLASIE 1 B

      • MIKOŁAJKI W KLASIE 1 B

       Święty Mikołaj odwiedził dzisiaj dzieci z klasy 1 b i przyniósł prezenty. Dzieci podziękowały Mikołajowi za dobre serce i obiecały, że za rok też przygotują mu upominek.

      • WYJAZD NA POKAZY CHEMICZNE

      •  

       Po raz kolejny klasa VII wybrała się na wycieczkę do Lublina. Tym razem uczniowie uczestniczyli w pokazach chemicznych na Wydziale Chemii UMCS-u. Odwiedzili Muzeum Ziemii Lubelskiej, Katedrę Lubelską, przy której znajduje się sala akustyczna a także katakumby. Pobyt w Lublinie zakończyli w Muzeum Cebularza, w którym wysłuchali historii lokalnego produktu a także mogli wykonać i skosztować własnego cebularza. Wycieczkę zorganizowała p. Bożena Skwarek a opiekę nad uczniami sprawowała p. Małgorzata Beran.

      • Gratulujemy Oskarowi Karwowskiemu i Mikołajowi Sadowskiemu

      • Poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego „Kickboxing – mój świat, moja pasja”. Jego organizatorem był Klub Sportów Walki Łuków, działający w ramach Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego „Nasz Region”. 

       Serdecznie gratulujemy Oskarowi Karwowskiemu i Mikołajowi Sadowskiemu! Brawo chłopcy! Jesteśmy z Was dumni!

      • "Paczuszka dla maluszka "

      • Klasa V b zaprasza do udziału w akcji

       ,, Paczuszka dla maluszka ".

       Dary: słodycze, środki czystości oraz artykuły do pielęgnacji ciała, w tym chusteczki nawilżone i pieluchy rozmiar 5,6,7 składać należy do pudełka przy choince na 2 piętrze szkoły obok gabinetu pedagoga.

       Akcja trwa od 5 grudnia do 16 grudnia.

       Zapraszamy!!!

      • Program profilaktyczny DEBATA

      • W ramach realizacji działań profilaktycznych w naszej szkole, dnia 29 listopada 2022 r. uczniowie klasy VII wzięli udział w programie profilaktycznym ”Debata”. Program ten ma za zadanie opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży i uświadamia zagrożenia wynikające z korzystania ze środków psychoaktywnych. Realizacja programu oparta jest o metody aktywizujące, opiera się głównie na pracy uczestników. Prowadząca - Pani Izabela Janaszek-Talacha (psycholog) przekazała wiedzę na temat różnorodnych konsekwencji picia alkoholu przez młodych ludzi oraz podkreślała wagę trzeźwej zabawy i konieczności ćwiczenia tej umiejętności. Podczas zajęć poruszane były problemy związane z emocjami, radzeniem sobie ze stresem, spędzaniem czasu wolnego, zainteresowaniami uczniów oraz na temat innych uzależnień np. od komputera.

       Program DEBATA jest rekomendowany przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii.

      • KIERMASZ CIAST DLA WOJTUSIA JONCZYKA

      •  

       W czwartek 24 listopada odbył się w naszej szkole kiermasz ciast i słodkości, podczas którego zbieraliśmy pieniążki dla chorego Wojtka Jonczyka z Gołaszyna. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom- za przygotowanie smakołyków oraz włączenie się w akcję. Dodatkowo cały dochód z dyskoteki andrzejkowej a także gier i zabaw andrzejkowych również jest przekazany na ten cel. Wspólnie uzbieraliśmy kwotę- 2. 453 zł 63 gr. Niech ta nasza mała cegiełka przybliży Wojtka do upragnionego zdrowia, czego MU wszyscy, całą szkolną społecznością, życzymy!

      • "TRZECIAKI W AKCJI"

      •  

       Odrobina białego puchu wystarczy do mnóstwa dobrej zabawy. Potwierdziła to klasa 3a, która korzystając z zimowej aury, spędziła dziś lekcję wychowania fizycznego prowadząc bitwę na śnieżki. Na boisku szkolnym pojawił się jeszcze jeden uczeń- bałwanek z pięknym marchewkowym nosem. Radości było co niemiara, a czerwone policzki długo przypominały o wspaniałej zabawie na świeżym powietrzu.

      • WARSZTATY "ŚWIECE WOSKOWE- CZYLI JAK PSZCZOŁY ROZŚWIETLIŁY ŚWIAT?"

      •  

       Dziś uczniowie z klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b i 4 uczestniczyli w kolejnych już warsztatach z pszczelarzem panem Andrzejem Suwałą. Tym razem uczniowie przypomnieli sobie informacje o życiu pszczół, a także dowiedzieli się w jaki sposób wykonuje się pięknie pachnące świece woskowe. Sami również mieli możliwość zrobienia swojej świeczki .

      • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

      • 16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W nawiązaniu do powyższego wydarzenia 24 listopada 2022 r. w klasie Vb odbyły się warsztaty psychoedukacyjne z psychologiem szkolnym na temat szacunku, zrozumienia i akceptacji wobec odmienności innych ludzi, w każdym aspekcie życia. Uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi tolerancji oraz przejawów nietolerancji w stosunku do odmienności kulturowej, religijnej, narodowościowej, pogladowej drugiego człowieka.

       Finalnym efektem warsztatów będzie ogromny, wspólny plakat. Całość będzie spójna i wymowna, ukazująca przesłanie Dnia Tolerancji.

       Pamiętajmy - TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szanujmy się nawzajem.

      • Dziś nasza szkoła "andrzejkuje"

      •  Bawimy się przy muzyce i chcemy dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Jest to dla nas powrót do normalności. Niektórzy z naszych uczniów w ogóle nie znają szkolnych dyskotek, ponieważ przez ostatnie lata się one w nie odbywały, ze względu na pandemię. Póki co jest wesoło i zabawa trwa!

      • LUK Lublin - Asseco Resovia Rzeszów

      • Jedną z najbardziej popularnych kategorii rozgrywek i lig w tym sporcie jest PlusLiga, w której rozgrywany był mecz  LUK Lublin - Asseco Resovia Rzeszów, który mogliśmy  oglądać w Lublinie w Hali Globus. Nasi uczniowie  uczestniczyli na żywo dopingując drużynom dzięki czemu mogli poczuć niesamowity klimat tego sportu.

      • Spektakl teatralnym pt. "Czerwony Kapturek "

      • 17.11.2022r. dzieci z klas: 1a, 1b oraz 2b uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt.,,Czerwony Kapturek " wystawianym w Auli I LO im. T. Kościuszki. Uczniom bardzo podobała się scenografia, kostiumy oraz gra aktorów scen krakowskich Teatru Nowoczesnego.

      • PRZEGLĄD PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH I ŻOŁNIERSKICH.

      •  

       Dziś w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich. Każda klasa przygotowywała pod okiem wychowawców swój występ i każda zaprezentowała się najlepiej, jak tylko potrafi. Wybrzmiały te znane i te mniej znane utwory, a wszystko po to, by godnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Całości dopełniały piękne stroje i choreografia.

      • ”Dzieci Kapitana Nemo” wystawa pokonkursowa i uroczyste wręczenie nagród laureatom

      • W czwartek 10 listopada 2018 roku o godz. 17.45 w Galerii Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyła się wystawa pokonkursowa i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Bronisław Chąciński na ziemi łukowskiej - postać lekarza, działacza społecznego".

       Głównym założeniem projektu ”Dzieci Kapitana Nemo”, III edycja Fundacja BGK, było przybliżenie działalności i osobowości doktora Bronisława Chącińskiego na ziemiach łukowskich w XIX wieku uczniom ze szkół podstawowych (klasy IV - VIII), szkół ponadpodstawowych oraz uczczenie 100 rocznicy śmierci i 100 rocznicy nadania tytułu Honorowego Obywatela Łukowa,

       jak również celebracja roku 2022 – rokiem doktora Bronisława Chącińskiego w miejscowości Łuków.

       Jury konkursowe w składzie Grzegorz Skwarek (przewodniczący),

       Sławomir Żyłka, Anna Karolkiewicz, przyznało wiele nagród i wyróżnień. W kategorii wiekowej 10-14 lat wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Daryna Melnyk, której opiekunem artystycznym jest pani Aneta Borkowska. Daryna wykonała bardzo interesującą pracę. Nagrodzeni uczniowie otrzymali

       nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

       Laureatce składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • Dziś w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Całą społecznością szkolną, o godz. 11.11 włączyliśmy się w odśpiewanie hymnu, uczestnicząc w akcji "Szkoła do hymnu", a także z uwagą wsłuchaliśmy się w uroczysty montaż słowno- muzyczny, przygotowany przez klasę 5 b, pod kierunkiem pań Agnieszki Oleśkiewicz i Joanny Płudowskiej. Na zakończenie części artystycznej klasa 3 a zaśpiewała piosenkę "Taki kraj", której wykonanie wzruszyło wielu uczniów i nauczycieli. Doniosły nastrój towarzyszył wszystkim przez cały dzisiejszy dzień.

      • „W grupie siła”

      • „W grupie siła” to temat przewodni kolejnych cyklicznych warsztatów integracyjnych w klasie IIIa, realizowanych przez psychologa szkolnego w dniu 4 listopada 2022 r. Celem zajęć było kształtowanie i pogłębianie pozytywnych relacji między uczniami, nauka współpracy, budowanie poczucia sprawczości, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych. Dzieci miały okazję dostrzec wartość współpracy podczas ćwiczeń warsztatowych, tworząc wspólne dzieła. Sprawnie podejmowały decyzje i je realizowały. Były odpowiedzialne za siebie i innych. Każdy mógł poczuć, że jest potrzebny, ważny i niepowtarzalny w swojej klasie.