• Aktualności

      • Lubimy pomagać.

      •  

       Klasa 1a odwiedziła Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie, w którym zorganizowany był kiermasz ciast. Akcja miała na celu wsparcie zbiórki pieniędzy dla chorego Wojtusia. Wszystkie dzieci, łącznie z nauczycielami kupili ciasteczko. Przedszkole bardzo miło ich ugościło. Niektórzy pokusili się nawet o zakup ciastek do domu. Wybór był przeogromny a przede wszystkim pyszny. Dziękujemy za zaproszenie!

      • KOROWÓD ŚWIĘTYCH

      •  

       Podobnie, jak w ubiegłym roku w naszej szkole odbył się „ Korowód Świętych”. Czym jest? To promocja świętości, dobra, szacunku i miłości, których uczą nas swoim życiem Wszyscy Święci. Jego celem jest nie tylko samo wydarzenie, ale także wspólnota, jaka zawiązuje się przy organizacji i wspólnej zabawie. Korowód jest zachętą dla dzieci do poznawania własnych patronów i świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości.

       Podczas tegorocznego korowodu świętych podążaliśmy krok za krokiem śladem bohaterów wiary. Wiele dzieci przebrało się za swojego ulubionego świętego lub błogosławionego. Wśród nich byli: Maryja i św. Józef, Św. Alicja i Św. Julia, grono Aniołów, św. Jan Paweł II, bł. Carlo Acutis, bł. MatkaTeresa z Kalkuty i inni. W przygotowaniu strojów widoczna była ręka rodziców, za co bardzo serdecznie im dziękujemy.

       Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy pieśnią przypominającą prawdę, że : Każdy może być święty jeśli tylko chce…”. Następnie klasy zaprezentowały swoich świętych i otrzymały mały upominek ze słowami patronów. Prezentację uwieńczono wspólnym zdjęciem. Następnie uczniowie przeszli do klas, aby w swoim gronie podzielić się otrzymaną od świętego dobrą radą na życie.

      • Zabrzmiał dzwonek do ewakuacji

      • 27 października w naszej szkole zabrzmiał dzwonek do ewakuacji. Wszyscy uczniowie i pracownicy wzorowo stawili się na boisku szkolnym. Pomimo tego, że to tylko ćwiczenia, to wszyscy podeszli do tego bardzo poważnie.

      • ŚLUBOWANIE KLAS I

      •  

       Dnia 26 października w poczet uczniów naszej szkoły zostało przyjęte uroczyście zacne grono pierwszoklasistów. W obecności sztandaru, dyrekcji, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości ślubowali nosić dumnie miano UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 w Łukowie. Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna wzbogaciła się o nowe talenty, które można było dostrzec podczas dzisiejszej części artystycznej. Występ pierwszoklasistów został przygotowany pod okiem wychowa…

       Zobacz więcej

      • PLANETARIUM

      •  

       W dniu dzisiejszym, 25 października, do naszej szkoły zawitał namiot- Planetarium. Moc wrażeń zaoferowały prezentowane filmy z podróży kosmicznej, na kolejce górskiej oraz podróż w głębiny morskie. Kto nie widział, może żałować. Było wspaniale.

      • Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w naszej szkole

      • 24 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, którzy rozmawiali z uczniami na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci i młodzież zarówno w świecie realnym, jak i w cyberprzestrzeni. Policjanci ogłosili dwa konkursy dla uczniów klas 1-3 i klas 4-8. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału! Przewidziane są ciekawe nagrody!

      • Spotkanie integracyjne w klasie 1B

      • Dnia 19 października klasa 1b z wychowawczynią i rodzicami zorganizowała spotkanie integracyjne w sali zabaw "Arkabos". Dzieci zgodnie bawiły się korzystając z atrakcji sali zabaw a rodzice miło spędzili czas rozmawiając ze sobą przy kawie. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

      • POKAZ MOTYLI

      •  

       20 października w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze z Motylarnią Lublin. Dzieci z klasy 1 a i 2 a wzięły udział w żywej lekcji przyrody - poznały fazy rozwoju motyla, dowiedziały się wielu ciekawostek o różnych gatunkach motyli. Poprzez bliski kontakt poznały piękne motyle egzotyczne. Było też małe laboratorium, a w nim ciekawe obserwacje przyrodnicze z użyciem lup i mikroskopów.

       Na zakończenie, każdy samodzielnie ozdobił własny magnez w kształcie motyla.

      • 19 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 22 Dnia Papieskiego.

      •  

       Idea „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego nauczanie i niezwykłe życie.

       Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „Blask prawdy”. Jego przesłanie nawiązuje do nauczania Św. Jan Paweł II, który głosił, że jedynie blask Prawdy, którą jest Jezus Chrystus, może oświecić ludzkie umysły i serca tak, by każdy człowiek mógł odkryć sens swojego życia.

       Dzień ten był kolejną okazją, aby przypomnieć naszym młodym uczniom postać Jana Pawła II. Uczniowie klasy 3 a wraz z chórem szkolnym zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przybliżający postać naszego wielkiego rodaka. W prezentacji wykorzystano również fragmenty filmów przypominających spotkania Papieża z młodymi i dziećmi, przyjęte z niemałym wzruszeniem przez wielu nauczycieli, którzy pamiętają „żywe” spotkania z naszym Papieżem.

       Punktem kulminacyjnym naszego apelu było wspólne odśpiewanie Barki – ulubionej pieśni św. Jana Pawła II, jako wyraz naszej wdzięczności za świadectwo jego życia i nauczanie.

       Cała społeczność szkolna ubrana była w barwy biało- żółte, a po zakończonej uroczystości Samorząd Szkolny przygotował dla wszystkich uczestników słodką niespodziankę. Część artystyczną przygotowała siostra Benigna.

      • Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr3 w Łukowie

      • Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej społeczności szkolnej. Te słowa pana Burmistrza Piotra Płudowskiego najpełniej oddawały podniosły nastrój dnia dzisiejszego. Jak wybrzmiało w jednym z wierszy, recytowanym na części artystycznej- "wcale nie trzeba bombonier i kwiatów", tego dnia ważne jest, że jesteśmy razem, że na naszych twarzach gości uśmiech i że mamy wsparcie podopiecznych i ich rodziców. Dziś, po latach pandemii, znów mogliśmy się wspólnie spotkać, by podziwiać talenty aktorskie i artystyczne naszych uczniów. Byliśmy wszyscy zachwyceni i dumni oglądając naszych podopiecznych, którzy przygotowali dzisiejszą akademię pod okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego p. Małgosi Drosio i p. Ani Warpas. Za obecność, dobre słowo, życzenia serdecznie dziękujemy!

      • WYCIECZKA KLASY 1 B

      • Dnia 23 września klasa 1b wybrała się na wycieczkę do pobliskiego parku kolejowego zaobserwować oznaki jesieni. Dzieci znalazły pierwsze kolorowe liście, czerwone owoce jesiennych malin, odkalkowywały pień kory brzozy. Po powrocie do szkoły wytwory prac dziecięcych umieściliśmy na klasowej wystawce.

      • WYCIECZKA KLASY 2 B.

      •  

       Dnia 4 października, z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie z klasy II b wyjechali na wycieczkę do Siedlec. Była to pierwsza klasowa wycieczka pociągiem. W kinie Helios wszyscy radośnie zasiedli w wygodnych fotelach przed dużym ekranem z pudełkami pełnymi popcornu i obejrzeli film pt. „Tedy i szmaragdowa tablica”. Następnie uczniowie udali się do Katedry. Spacerując zwiedzali miasto i obserwowali zmiany w miejskiej przyrodzie, które przyniosła jesień. Pełni pozytywnych emocji i zadowoleni wszyscy wrócili do domu.

       To był wspaniały dzień!