• Aktualności

      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA „Moją ulubioną kolędę lub pastorałkę.”

      • W związku z różnorodnością wyrazu artystycznego przesłanych kolęd i pastorałek jury w składzie p. Andrzej Hryciuk- nauczyciel muzyki oraz p. Katarzyna Dadasiewicz, Cecylia Jaros i Marlena Celińska- organizatorki konkursu, postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach: śpiewu i gry na instrumencie.

       Klasy 1-3

       Kategoria Gra na instrumencie

       MIEJSCE 1- Gabriela Mastalerz, Ignacy Celiński

       MIEJSCE 2- Alicja Błażejczyk

       MIEJSCE 3- Adam Mościcki, Natalia Kabat

       Kategoria Śpiew

       MIEJSCE 1- Alicja Kryczka, Aleksandra Gryczka

       MIEJSCE 2- Laura Radzikowska

       MIEJSCE 3- Marcin Krasucki, Nikola Chrzanowska

       Klasy 4-7

       Jury przyznało tylko jedno wyróżnienie i otrzymuje je Iga Krasuska. 

      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA „Najbardziej oryginalną i ręcznie wykonaną choinkę.”

      • Ogromnym i zaskoczeniem dla jury była bardzo duża liczba osób, które podjęły się wykonania choinki i tym samym wzięły udział w konkursie.

       W związku z tym jury w składzie: p. Dorota Kondracka- nauczyciel plastyki oraz p. Katarzyna Dadasiewicz i Marlena Celińska- organizatorki konkursu, zdecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

       Kategoria Klasy 1-3

       MIEJSCE 1- Oskar Karwowski, Marta Celińska

       MIEJSCE 2- Laura Czubaszek, Grzegorz Mikos

       MIEJSCE 3- Amelia Goss, Maja Chmielak

       WYRÓŻNIENIA-

       Alicja Błażejczyk, Hanna Suchodolska, Igor Sulej, Jakub Rola, Julia Kopeć, Kacper Makosz, Wiktoria Mazur, Katarzyna Więsek, Zofia Goławska, Marcin Krasucki, Mikołaj Sadowski, Natalia Kabat, Nikola Chrzanowska, Oliwier Żurawski, Tomasz Węgrzyniak.

       Kategoria Klasy 4- 7

       MIEJSCE 1- Patryk Wais

       MIEJSCE 2- Jakub Pieniak, Kornelia Grochowska

       MIEJSCE 3- Weronika Duda

      • LAUREACI OLIMPUSA

      • Mamy dwójkę laureatów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus Sesja Jesienna 2020. Są to z matematyki - Emilia Wysocka oraz - Wojciech Kozłowski z języka angielskiego. Obydwoje chodzą do klasy 4 a i przystąpili do zmagań konkursowych, by zmierzyć się z uczniami z całej Polski. Emilka i Wojtek przygotowywali się pod okiem pani Anny Świder. Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów! A rodzicom gratulujemy pociech!

      • MIKOŁAJKI ONLINE

      • Maluchy i nie tylko maluchy tęsknią za Mikołajem... Cudowny był zawsze ten dzień w naszej szkole- pełen kolęd, słodkości, Mikołajów i Mikołajek, śnieżynek, Elfów, bałwanków i reniferów. Niestety w tym roku nie mogliśmy być tego dnia wszyscy razem, ale mimo to ten dzień był dla nas i tak szczególny. Uczniowie z klasy 1 a i 2 b pamiętali o przebraniach. 

      • BOMBOWE ŚWIĘTA- KONKURS ONLINE

      • W piątek- 04.12.2020 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu on-line pt. "Bombowe Święta", w którym mogły wziąć udział dzieci klas I - III, uczęszczające na zajęcia świetlicowe w SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie.

       Komisja w składzie- Iwona Samujło, Irina Karmanowicz i Wiesław Grula, przyznała cztery równorzędne nagrody dla : Krzysztofa Bielskiego z klasy I a, Alicji Błażejczak z III a, Ksawerego Grochowskiego z III a oraz Szymona Turskiego z III b. Wśród wyróżnionych znalazło się rodzeństwo - Jakub Kopeć z I b i Julia Kopeć z III a.

       Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

      • Lekcja przyrody, w jesiennym lesie z klasą 1 a

      • To był dla nas cudowny dzień. Wspaniała lekcja przyrody, w jesiennym lesie, w rezerwacie Jata, a następnie ognisko integracyjne. Pierwszaki z klasy 1 a wraz z wychowawczynią i rodzicami, cieszyli się cudowną pogodą, wspaniałą atmosferą i bliskością jeszcze niezbyt jesiennej pogody. Radości było mnóstwo. Dziękujemy za ciekawą lekcję i za miłe spędzony czas. Na pewno tam wrócimy!

      •  „Jesień w geometrii” konkurs matematyczno – plastyczny

      • Rozstrzygnięcie konkursu matematyczno – plastycznego

       dla klas I – III

        „Jesień w geometrii”

          6 listopada 2020 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łukowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu matematyczno –plastycznego „Jesień w geometrii”.

          Do organizatora konkursu pani Marzeny Krasuskiej  wpłynęło 32 prace. Celem konkursu było upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne    i techniczne. Prace wykonane były w różnych technikach plastycznych: origami płaskie z koła, kolaż, wycinanka z suchych liści, papieroplastyka, origami klasyczne.

       Po naradzie jury w składzie: pani  Marzena Krasuska  i pani Bożena Grochowska wyłoniły laureatów:

       I MIEJSCE zajęli: Hubert Mościcki IB, Jakub Kopeć- IB, Jakub Rola  IB,        Lena Buczek IA, Ignacy Celiński  II B

       Mikołaj Sadowski II A, Laura Czubaszek IIIA

       II Miejsce zajęli: Oskar Karwowski IA, Maja Chmielak II A, Julia Kopeć IIIA, Alicja Kryczka II A

       III Miejsce zajęli:  Adam Sićko IA, Nicola Chrzanowska IA, Hanna Suchodolska II B, Grzegorz Mikos IA, Kacper Makosz IA

       Dyrektor Szkoły pan Zenon Lendzion wręczył wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy. Podziękował za udział w konkursie uczniom, którzy podjęli to matematyczno-plastyczne wyzwanie.

          Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

       Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z podsumowania konkursu.

      • Cała Polska czyta "Balladynę". 9. edycja Narodowego Czytania

      • Dziewiąta edycja Narodowego Czytania odbyła się 7 września 2020 r. W tym roku lekturą była klasyka polskiego romantyzmu ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego.

       Wszystkie klasy wysłuchały fragmentów lektury w interpretacji uczniów klasy siódmej: Mileny Grochowskiej, Marty Reczek, Łukasza Kiryło.

       Uczniów przygotowała p. Anna Celińska.   

        

      • BohaterON

      • Wśród 800 000 uczniów zaangażowanych w akcję BohaterON – włącz historię!  znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

       W tę ogólnopolską kampanię, mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, włączyła się klasa 2a z wych. C. Jaros, klasa 3b z wych. E. Zakrzewską oraz 7a i wych. A. Celińska. Za pośrednictwem kampanii promowane są  patriotyczne postawy     i tożsamość narodowa w Polsce i poza jej granicami. Najmłodsi uczestnicy - drugoklasiści  przekazali Powstańcom własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami i serdecznościami. Uczniowie klasy trzeciej tworzyli prace plastyczne zestawiające dwie Warszawy: powstańczą i współczesną. Prace te także powędrowały do uczestników Powstania Warszawskiego. Klasa siódma przygotowała gazetkę upamiętniającą bohaterów         z sierpnia 1944 r., śpiewała powstańcze piosenki oraz zredagowała pytania konkursowe do turnieju klasowego      o Powstaniu Warszawskim. Warto pamiętać o ludziach, którzy tworzyli historię.