• Aktualności

      • WARSZTATY WIELKANOCNE

      • 3 marca w naszej szkole gościliśmy panie z Muzeum Regionalnego w Łukowie na warsztatach przygotowania pisanek metodą tradycyjną- woskiem pszczelim. Każda z klas 1-3 uczestniczyła w zajęciach i przygotowywała jajeczka według własnego pomysłu, a także dowiedziała się o tradycjach wielkanocnych dawniej i dziś.

     • Warsztaty Koduj z Gigantami
      • Warsztaty Koduj z Gigantami

      • Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane dwa razy do roku na terenie całej Polski. W Łukowie odbyły się 13-14 lutego

       Głównym celem wydarzenia było propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

       Przedstawicielem naszej szkoły na warsztatach „Koduj z Gigantami” był

       Patryk Wais z klasy 4A

      • PROJEKT CZYTELNICZY W KLASIE I A „KAŻDY CHCIAŁBY MIEĆ TAKIEGO PRZYJACIELA”.

      • Klasa II a wraz z wychowawczynią p. Marleną Celińską przeprowadziła projekt czytelniczy połączony z lekturą „Plastusiowy pamiętnik”. Pomimo tego, że książka ta omawiana jest we fragmencie- to uczniowie mieli za zadanie sami, bądź przy pomocy rodziców, przeczytać ją całą.

       Dzięki niej dowiedzieli się, jak wyglądała szkoła dawniej i czym się różniła od obecnej. Próbowali nawet swoich sił w pisaniu piórem- jak za dawnych lat.

       Następnie pochylili się nad tematem przyjaźni i jednogłośnie potwierdzili, że każdy potrzebuje przyjaciela- bo wtedy życie jest prostsze i przyjemniejsze.

       Lepili swojego własnego Plastusia z plasteliny.

       Ważnym elementem było też stworzenie klasowej książki pt.:„NASZE ULUBIONE PLASTUSIOWE PRZYGODY”.

       Na koniec obejrzeli film i porównali go z lekturą- odnajdując różnice i podobieństwa. Zauważyli, że warto przeczytać książkę- bo film nie oddaje całości. Praca z „Plastusiowym pamiętnikiem” zachęciła uczniów- do poznania dalszych przygód małego ludzika z plasteliny, co oczywiście niezmiernie cieszy wychowawczynię. :)

      • PROGRAM „CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA” W KLASIE I A

      • Klasa I a, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu higieny i edukacji przyrodniczej bierze w tym roku udział w programie „Czyściochowa Akademia”, której organizatorem jest firma Rossman. Program ten ma na celu kształtowanie u dzieci dobrych nawyków higienicznych oraz budowania odporności, co jest ważne zawsze, a szczególnie w czasie pandemii. Uczniowie korzystają z przygotowanych materiałów, uczestniczą w specjalnych zajęciach, które w atrakcyjny zachęcają do dbania o zdrowie i higienę organizmu. Zajęcia realizowane są w sześciu obszarach tematycznych – higieny jamy ustnej i nosa, czystości dłoni oraz zasad korzystania z toalety, a także mycia, kąpieli i pielęgnacji skóry. Są również- co jest szczególnie atrakcyjne – oparte na doświadczeniach przeprowadzanych na lekcjach, oglądanych na filmikach edukacyjnych, a także przygotowywanych w domu. Jest to bardzo ciekawa forma nauki poprzez zabawę i samodzielne dochodzenie do informacji. W lutym odbyła się pierwsza tego typu lekcja- dotycząca higieny nosa. A to jej efekty!

      • PROJEKT „PRZECZYTAJ KONIECZNIE” W KLASIE 2 B

      • Dzieci z klasy II b realizowały dziś projekt "Przeczytaj koniecznie". Każdy przyniósł do szkoły ciekawą książkę, którą chciałby polecić swoim kolegom i koleżankom. Uczniowie opowiadali o przyniesionych przez siebie książkach, czytali wybrane fragmenty tych lektur, a na zajęciach plastyczno-technicznych tworzyli do nich ilustracje. Wszystko działo się po to, by pokazać sobie wzajemnie ogromne bogactwo literatury dla najmłodszych czytelników i zachęcić siebie wzajemnie do jak najczęstszego sięgania po książkę -prawdziwego przyjaciela każdego ucznia.

      • PROJEKT CZYTELNICZNO- PRZYRODNICZY „WĘDRÓWKI PINGWINÓW” W KLASIE II A.

      • Klasa II a wraz z wychowawczynią p. Cecylią Jaros przeprowadziła projekt czytelniczo – przyrodniczy „Wędrówki pingwinów”. Uczniowie tworzyli wypowiedzi na temat samodzielnie przeczytanej lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”.Analizowali trasy wędrówki pingwinów- mieszkańców lodowej krainy. Pracowali w grupach: gromadzili informacje z podręcznika i Internetu o ukształtowaniu terenu, warunkach klimatycznych, zwierzętach, ptakach i roślinności Antarktydy. Następnie redagowali notatki o Antarktydzie. Opisywali wygląd pingwina na podstawie ilustracji i zgromadzonego słownictwa. Uczestniczyli w zabawie ruchowej ze śpiewem - „Pingwin”. Porządkowali kolejności zdarzeń w lekturze i ilustrowali je. Na zakończenie pracy z lekturą wykonali pingwiny z różnych materiałów a także metodą papieroplastyki makietę Antarktydy i umieścili na niej pingwiny i stację badawczą im. profesora Dobrowolskiego. Pracę z lekturą na pewno zapamiętają na długo.

      • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2B, 3A i 3 B

      • Tak jak już jakiś czas temu pisaliśmy, pandemia uniemożliwiła nam w tym roku zorganizowanie zabawy choinkowej dla całej szkoły. Nie chcemy jednak, by nasze dzieci zapomniały, czym jest karnawał. Dlatego bawimy się w naszych rodzinach klasowych. Dziś tłusty czwartek ze swoją klasą świętowali uczniowie z II b, III a i III b. Humory dopisywały wszystkim dzieciom i okazało się, że taka kameralna choinka może być także wspaniałym przeżyciem.

      • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 1A

      • Karnawał zbliża się ku końcowi. Niestety w tym roku odbywa się bez ogólnoszkolnych zabaw. Jednak uczniowie z klasy 1 a chcieli mieć choć namiastkę karnawału. Dlatego też dziś- przy pomocy swoich kochanych rodziców, zorganizowali swój karnawałowy dzień. Dowiedzieli się ciekawych informacji o tym, dlaczego świętujemy karnawał, dlaczego się przebieramy, dlaczego obchodzimy tłusty czwartek i jak... a także jak wygląda karnawał w innych krajach. Mieli okazję potańczyć, przebrać się, a także porywalizować w kilku konkurencjach. Mimo tego, że inaczej niż zwykle- to jednak udało się im choć na jeden dzień, wprawić w iście karnawałowy nastrój.

      • ZAJĘCIA KARNAWAŁOWE W KLASIE 2 A

      • Dnia 28 stycznia 2021 roku klasa II A realizowała na zajęciach temat związany z tradycją zabaw karnawałowych, wymarzonych strojów i przygotowań do balu. Uczniowie wykonali maski karnawałowe i zaplanowali stroje na bal. Tworzyli rymowanki zachwalające karnawałową zabawę "Gdy karnawał trwa, uśmiechnięta buzia twa!" Zajęcia zakończyły "tańce, - przebierańce". Dzieci tworzyły improwizacje ruchowe do tanecznej muzyki i demonstrowały swoje układy, które naśladowała klasa. Wszyscy się wesoło bawili.

      • ŚLUBOWANIE KLASY 1 A.

      • Rok szkolny 2020/2021 jest rokiem pandemii. Jest to dziwny rok, który nie pozwala nam przeżywać naszej nauki w szkole tak, jak dawniej. Mamy ograniczenia, reżimy, naukę zdalną... ale mimo wszystko staramy się funkcjonować w miarę normalnie.

       Dlatego też, w dniu 22 stycznia klasa 1 a, po długim oczekiwaniu, miała swój wielki dzień! Odbyło się Ślubowanie. Dziś uczniowie tej klasy w obecności pani wychowawczyni- Marleny Celińskiej i pana dyrektora Zenona Lendziona zostali uroczyście przyjęci do grona naszej szkolnej rodziny.

       Były wiersze, piosenki, uroczyste pasowanie, dyplomy, upominki i pamiątkowe zdjęcia. Starsi uczniowie również pamiętali o swoich młodszych kolegach. Uczeń klasy 4 a - Wojtek Kozłowski, skierował do nich swoje życzenia, które pierwszaki- obejrzały ze względu na pandemię- na filmie.

       Rodzice przygotowali upominki, dzięki którym ten dzień na długo zapadnie w pamięć maluchów. I chociaż nie mogli razem ze swymi dziećmi uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości, to całym sercem byli przy nich i są z nich dumni.

       Bo być uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego w Łukowie to brzmi dumnie! 

      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA „Moją ulubioną kolędę lub pastorałkę.”

      • W związku z różnorodnością wyrazu artystycznego przesłanych kolęd i pastorałek jury w składzie p. Andrzej Hryciuk- nauczyciel muzyki oraz p. Katarzyna Dadasiewicz, Cecylia Jaros i Marlena Celińska- organizatorki konkursu, postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach: śpiewu i gry na instrumencie.

       Klasy 1-3

       Kategoria Gra na instrumencie

       MIEJSCE 1- Gabriela Mastalerz, Ignacy Celiński

       MIEJSCE 2- Alicja Błażejczyk

       MIEJSCE 3- Adam Mościcki, Natalia Kabat

       Kategoria Śpiew

       MIEJSCE 1- Alicja Kryczka, Aleksandra Gryczka

       MIEJSCE 2- Laura Radzikowska

       MIEJSCE 3- Marcin Krasucki, Nikola Chrzanowska

       Klasy 4-7

       Jury przyznało tylko jedno wyróżnienie i otrzymuje je Iga Krasuska. 

      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA „Najbardziej oryginalną i ręcznie wykonaną choinkę.”

      • Ogromnym i zaskoczeniem dla jury była bardzo duża liczba osób, które podjęły się wykonania choinki i tym samym wzięły udział w konkursie.

       W związku z tym jury w składzie: p. Dorota Kondracka- nauczyciel plastyki oraz p. Katarzyna Dadasiewicz i Marlena Celińska- organizatorki konkursu, zdecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

       Kategoria Klasy 1-3

       MIEJSCE 1- Oskar Karwowski, Marta Celińska

       MIEJSCE 2- Laura Czubaszek, Grzegorz Mikos

       MIEJSCE 3- Amelia Goss, Maja Chmielak

       WYRÓŻNIENIA-

       Alicja Błażejczyk, Hanna Suchodolska, Igor Sulej, Jakub Rola, Julia Kopeć, Kacper Makosz, Wiktoria Mazur, Katarzyna Więsek, Zofia Goławska, Marcin Krasucki, Mikołaj Sadowski, Natalia Kabat, Nikola Chrzanowska, Oliwier Żurawski, Tomasz Węgrzyniak.

       Kategoria Klasy 4- 7

       MIEJSCE 1- Patryk Wais

       MIEJSCE 2- Jakub Pieniak, Kornelia Grochowska

       MIEJSCE 3- Weronika Duda

      • LAUREACI OLIMPUSA

      • Mamy dwójkę laureatów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus Sesja Jesienna 2020. Są to z matematyki - Emilia Wysocka oraz - Wojciech Kozłowski z języka angielskiego. Obydwoje chodzą do klasy 4 a i przystąpili do zmagań konkursowych, by zmierzyć się z uczniami z całej Polski. Emilka i Wojtek przygotowywali się pod okiem pani Anny Świder. Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów! A rodzicom gratulujemy pociech!

      • MIKOŁAJKI ONLINE

      • Maluchy i nie tylko maluchy tęsknią za Mikołajem... Cudowny był zawsze ten dzień w naszej szkole- pełen kolęd, słodkości, Mikołajów i Mikołajek, śnieżynek, Elfów, bałwanków i reniferów. Niestety w tym roku nie mogliśmy być tego dnia wszyscy razem, ale mimo to ten dzień był dla nas i tak szczególny. Uczniowie z klasy 1 a i 2 b pamiętali o przebraniach. 

      • BOMBOWE ŚWIĘTA- KONKURS ONLINE

      • W piątek- 04.12.2020 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu on-line pt. "Bombowe Święta", w którym mogły wziąć udział dzieci klas I - III, uczęszczające na zajęcia świetlicowe w SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie.

       Komisja w składzie- Iwona Samujło, Irina Karmanowicz i Wiesław Grula, przyznała cztery równorzędne nagrody dla : Krzysztofa Bielskiego z klasy I a, Alicji Błażejczak z III a, Ksawerego Grochowskiego z III a oraz Szymona Turskiego z III b. Wśród wyróżnionych znalazło się rodzeństwo - Jakub Kopeć z I b i Julia Kopeć z III a.

       Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

      • Lekcja przyrody, w jesiennym lesie z klasą 1 a

      • To był dla nas cudowny dzień. Wspaniała lekcja przyrody, w jesiennym lesie, w rezerwacie Jata, a następnie ognisko integracyjne. Pierwszaki z klasy 1 a wraz z wychowawczynią i rodzicami, cieszyli się cudowną pogodą, wspaniałą atmosferą i bliskością jeszcze niezbyt jesiennej pogody. Radości było mnóstwo. Dziękujemy za ciekawą lekcję i za miłe spędzony czas. Na pewno tam wrócimy!

      •  „Jesień w geometrii” konkurs matematyczno – plastyczny

      • Rozstrzygnięcie konkursu matematyczno – plastycznego

       dla klas I – III

        „Jesień w geometrii”

          6 listopada 2020 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łukowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu matematyczno –plastycznego „Jesień w geometrii”.

          Do organizatora konkursu pani Marzeny Krasuskiej  wpłynęło 32 prace. Celem konkursu było upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne    i techniczne. Prace wykonane były w różnych technikach plastycznych: origami płaskie z koła, kolaż, wycinanka z suchych liści, papieroplastyka, origami klasyczne.

       Po naradzie jury w składzie: pani  Marzena Krasuska  i pani Bożena Grochowska wyłoniły laureatów:

       I MIEJSCE zajęli: Hubert Mościcki IB, Jakub Kopeć- IB, Jakub Rola  IB,        Lena Buczek IA, Ignacy Celiński  II B

       Mikołaj Sadowski II A, Laura Czubaszek IIIA

       II Miejsce zajęli: Oskar Karwowski IA, Maja Chmielak II A, Julia Kopeć IIIA, Alicja Kryczka II A

       III Miejsce zajęli:  Adam Sićko IA, Nicola Chrzanowska IA, Hanna Suchodolska II B, Grzegorz Mikos IA, Kacper Makosz IA

       Dyrektor Szkoły pan Zenon Lendzion wręczył wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy. Podziękował za udział w konkursie uczniom, którzy podjęli to matematyczno-plastyczne wyzwanie.

          Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

       Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z podsumowania konkursu.

      • Cała Polska czyta "Balladynę". 9. edycja Narodowego Czytania

      • Dziewiąta edycja Narodowego Czytania odbyła się 7 września 2020 r. W tym roku lekturą była klasyka polskiego romantyzmu ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego.

       Wszystkie klasy wysłuchały fragmentów lektury w interpretacji uczniów klasy siódmej: Mileny Grochowskiej, Marty Reczek, Łukasza Kiryło.

       Uczniów przygotowała p. Anna Celińska.