• Aktualności

      • Dzień chłopaka w V b

      • W czwartkowe południe klasa V b świętowała dzień chłopaka. Była to okazja do  wyjścia do pizzerii. I chłopcy, i dziewczynki  spędzili czas na wspólnym celebrowaniu święta. Zajadali się najlepszą pizzą w mieście, dużo rozmawiali i sporo się śmiali. Przy okazji pokonali mnóstwo kroków, bo miejsce, w którym świętowali było nieco oddalone. Dzień chłopaka stał się więc okazją do jesiennego, trochę melancholijnego spaceru po okolicy.

      • Narodowy Dzień Języków Obcych

      • Hiszpania, Włochy, Francja- to te kraje królowały podczas tegorocznego świętowania. Uczniowie klasy IVa, Va, VI b prezentowali wiedzę o krajach europejskich oraz stroje narodowe tychże państw. Korytarze pełne były dziewczyn przebranych w barwne hiszpańskie sukienki, chłopców ubranych z franuska w pasiaste bluzki i  granatowe berety. Niektórzy przynieśli ze sobą własnoręcznie wykonane charakterystyczne potrawy... Można było skosztować pizzy, spaghetti, bagietek, croissantów, churrosów...

       Następne spotkanie za rok, ale już z innymi państwami.

      • Spotkanie z policją

      •  

       27 września odwiedzili nas funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łukowie na co dzień pełniący służbę w wydziale ruchu drogowego. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, każdy mógł zadać pytanie na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, jak i o pracy Policji. W ramach podziękowania policjanci otrzymali słodki upominek i zostali nagrodzeni brawami.

      • CZYSTE ZIELONE MIASTA

      • CZYSTE ZIELONE MIASTA to ogólnopolska AKCJA, do której przystąpiło miasto Łuków, a która odbyła się w niedzielę 25 września. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami licznie przybyli nad zalew Zimna Woda, gdzie sprzątali las, sadzili drzewka, uczestniczyli w konkursie ekologicznym. 1 miejsce zajął Michał Lewandowski, reszta uczestników też nieźle wypadła. Większość otrzymała nagrody. Na zakończenie można było zjeść ciepły posiłek i upiec sobie kiełbaskę.

      • Wycieczka klas 3a i 3b

      • Czy można połączyć świętowanie Dnia bez Samochodu z Dniem Chłopca? Jak najbardziej! Uczniowie z klas 3a i 3b wyruszyli dziś 22 września pociągiem do Siedlec. Tam miło spędzili czas w kinie, oglądając film "KING- Mój przyjaciel lew", który wzruszył niejednego do łez. Podczas spaceru uliczkami Siedlec zobaczyli Katedrę Siedlecką i Muzeum (bez Jacka, który jest w renowacji) i łapali promienie jesiennego już prawie słoneczka. Dla wielu z uczniów podróż poc

       Zobacz więcej

      • CHLEBOWA HISTORIA W KL. 3 A

      •  

       Co to znaczy " chleb powszedni"? Z czego pieczemy chleb? Czy każdy chleb smakuje tak samo? Czy chleb powinno się traktować z szacunkiem i co to oznacza? Na te i inne pytania szukali dziś odpowiedzi uczniowie z klasy 3a. Lekcja chlebowa okazała się bardzo ciekawą, a różnorodne rodzaje chlebów, przyniesione przez uczniów do degustacji, były smacznym elementem zajęć. Nikt dziś na pewno nie był głodny!

      • WYCIECZKA KLASY 2A

      •  

       W dniu dzisiejszym klasa 2a brała udział w warsztatach kulinarnych w stylu PRL w Siedlcach. Odbywały się one w bardzo klimatycznym miejscu w Poddaszu Kulinarnym. Na początku dzieci mogły pochwalić się swoją rozległą wiedzą na temat smaków i właściwości odżywczych owoców. Najprzyjemniejszą częścią warsztatów było samodzielne komponowanie zapiekanek w starym stylu oraz deseru sułtańskiego i oczywiście jego konsumpcja. Na zakończenie próbowaliśmy wody z syfonu z sokiem malinowym. Na pamiątkę otrzymaliśmy przypinki i paszporty na następne zajęcia. Zadowolenie dzieci gwarantuje powrót

      • WYBORY DO SU ZA NAMI!

      •  

       20 września w naszej szkole odbyły się wybory do

       Samorządu Szkolnego. Uczniowie z klas III- VII wybierali opiekuna oraz po dwóch przedstawicieli z każdej klasy. Teraz z niecierpliwością oczekujemy wyników głosowania, które już wkrótce.

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

      •  

       1 września niezmiennie kojarzy się z powrotem uczniów, nauczycieli i pracowników do szkół po wakacyjnej przerwie. Wróciła również społeczność naszej "Trójki". Powitaliśmy duże grono uczniów klas 1, nowych uczniów pochodzących z Ukrainy, a także nową dyrektor panią Małgorzatę Ławecką. Niech dla nas wszystkich, uczących się i pracujących w naszej szkole, ten rok będzie udany, pełen sukcesów i cudownych wspomnień!

      • Program "Aktywna tablica" - działania informacyjne

      • W związku z realizacją w 2022 r. Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych zamieszczamy plakat informacyjny:

        

       Rządowy program „Aktywna tablica” gwarantuje wsparcie finansowe szkołom, które umożliwia wykorzystanie w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych w celu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.  W ramach udzielonego wsparcia finansowego zostaną zakupione specjalistyczne programy edukacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z niezbędnym sprzętem potrzebnym do funkcjonowania pomocy dydaktycznych.  W ramach realizacji programu „Aktywna tablica” zaplanowane są szkolenia nauczycieli, spotkania organizowane w międzyszkolnej sieci współpracy szkół realizujących program, lekcje otwarte, wymiana doświadczeń nauczycieli m.in. upowszechnianie tzw. „dobrych praktyk” i opracowanych scenariuszy lekcji z wykorzystaniem TIK.

      • OSTATNI DZIEŃ PRZED WAKACJAMI

      •  

        

       Ostatni dzień przed zakończeniem roku upłynął we wspaniałej atmosferze: kocykowej, lodowej, sportowej, bajecznej. Była nawet możliwość integracji klas 2 a i 1 a i wspólnych zabaw. Czas upłynął na tym relaksie tak szybko, jak cały rok szkolny.

      • Karta Rowerowa w Szkole Podstawowej nr3 w Łukowie

      •  

        21 czerwca 2022 r. uczniowie kl. IVa, IVb oraz inni chętni z naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.

       Celem egzaminu było:

       • popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
       • kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,
       • popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,
       • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

       Egzamin składał się z dwóch części.

       1. Część teoretyczna.

        Odbywała się w formie testu jednokrotnego wyboru w wersji elektronicznej. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad obowiązujących pieszych i rowerzystów oraz udzielania pierwszej pomocy.

        Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.

       1. Część praktyczna

       Egzamin praktyczny odbył się w na boisku szkolnym. Polegał  na ocenie kierującego rowerem pod względem:

       a) przestrzegania przepisów w ruchu drogowym,

       b)  umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności: 

       · pozycja kierującego na rowerze,   

       · upewnienie się o możliwości jazdy,   

       · upewnianie się o możliwości wykonania skrętu i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,  

         · hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

       Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali nauczyciele:

       Część teoretyczna: Tomasz Flejmer, Andrzej Czerniewicz

       Część praktyczna:Tomasz Flejmer, Andrzej Czerniewicz

       Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 32  uczniów.

        Wszystkim szczęśliwym posiadaczom  karty rowerowej Gratulujemy!

      • To był fajny dzień!!!!

      • W dniu 22.06.2022.klasa 2b wzięła udział w akcji SU. Uczniowie i panie wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w stroje wakacyjne. Oczywiście nie zabrakło atrybutów wakacyjnych tj. okularkow, kapeluszy, dmuchanego koła itp. Na koniec dnia uczniowie wraz z paniami wybrali się na lody i na piknik na teren przy placu zabaw . To był fajny dzień!!!!

      • Z wizytą u Marszałka…i w ,,Metrze”

      •  

        

       Tuż przed długim weekendem 15 czerwca 2022 r. uczniowie kl. VIII a wyruszyli na ostatnią w szkole podstawowej wycieczkę do Warszawy. Ósmoklasiści zawitali do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Ekspozycja mieści się 18 metrów pod ziemią! Uczniowie uczestniczyli tam w zajęciach zatytułowanych,,Historia kołem się toczy”, w czasie których poznali całą wystawę stałą.  Brali udział w  grze opartej  na pracy zespołowej uczniów, a ci, wykorzystując mapę i specjalne koło szyfrów, odszukiwali wskazane w zadaniach obiekty i rozwiązywali zagadki. Dzięki temu mogli w atrakcyjnej formie, prześledzić biografię patrona szkoły- Józefa Piłsudskiego, a także usłyszeć jego prawdziwy głos- szczególny, bo z wileńskim zaśpiewem. Ósmoklasiści prześledzili wszystkie etapy życia Marszałka, począwszy od dworu w Zułowie, a skończywszy na najwyższej, piastowanej przez siebie funkcji.

       Czas wolny uczniowie spędzili w ,,Arkadii”, po czym obejrzeli trzydziestoletni już(!) spektakl w Teatrze ,,Buffo”- ,,Metro”. Jedni zachwycili się muzyką, inni tańcem, ale wszyscy byli wzruszeni przesłaniem musicalu. Z głową pełną melodii i wrażeń wrócili do Łukowa.

      • Dogoterapia w klasie I a

      • W dniu 20 czerwca klasę I a odwiedziły dwa wspaniałe pieski rasy samoyed Marie i Astrid z Fluffy Touch Dogoterapia wraz z opiekunkami panią Paulą i panią Ulą. Wspaniale spotkanie, wiele informacji o zwyczajach piesków, cudowna zabawa np.wyścigi kto pierwszy dobiegnie do mety Astrid czy dzieci. Niezapomniane chwile i wiadomości szczególnie ważne przed wakacjami. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

      • LAUREAT OLIMPUSA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      • LAUREAT OLIMPUSA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

       Serdecznie gratulujemy Patrykowi kolejnych sukcesów. Tym razem uczeń klasy 5a został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu OLIMPUS z języka angielskiego. Opiekunem Patryka jest pani Anna Świder

      • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS 3

      •  

       Dnia 7 czerwca 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny w klasach trzecich. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:

       l miejsce Alicja Kryczka kl lll a,

       ll miejsce Mikołaj Sadowski i Julia Siemionek kl lll a,

       lll miejsce Aleksandra Gryczka kl lll b i Jan Tekely kl lll b.

       Konkurs zorganizowały panie Cecylia Jaros i Małgorzata Ławecka. Gratulujemy zwycięzcom!

        

      • DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 1B

      •  

       Uczniowie klasy I b świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęli od wycieczki po Łukowie autobusem komunikacji miejskiej. Po południu o godz. 16:00 w Klimkach odbyło się spotkanie integracyjne z rodzicami. Atmosfera podczas pieczenia kiełbasek na ognisku oraz zabawy na placu zabaw Amonit była wspaniała.

      • LAUREACI WIOSENNEJ SESJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY OLIMPUSEK

      • ak co roku spora grupa naszych uczniów klas 1-3 wzięła udział w wiosennych zmaganiach w Olimpiadzie OLIMPUSEK- we wszystkich zakresach tematycznych.

       Treść sprawdzianów z języka polskiego  pozwalała sprawdzić uczniom umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych. Testy z matematyki sprawdzały umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania prostych równań, liczenia i porównywania miar. Testy z języka angielskiego pozwoliły uczestnikom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Każdy test konkursowy składał się z 21 pytań, a ocenie podlegało każde pytanie w teście.

       W tym roku w całej Polsce w OLIMPUSKU z języka polskiego uczestniczyło  9.167 uczniów, z matematyki 13.652 uczniów, a z j. angielskiego 11.301 uczniów. Dlatego też niezmiernie się cieszymy, że tak wielu uczniów z naszej szkoły, zwłaszcza „pierwszaków” zostało laureatami w tym konkursie. Są to:

       KLASY 1

       Zuzanna Nurzyńska- kl. 1b, laureatka z języka polskiego, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Igor Ławecki- kl. 1b, laureat z języka polskiego, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Róża Kozicka- kl. 1b, laureatka z języka polskiego, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Liliana Młynarczyk- kl. 1b, laureatka z języka polskiego, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Patrycja Domańska- kl. 1b, laureatka z matematyki- 1 MIEJSCE W POLSCE, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Krzysztof Barszcz- kl. 1b, laureat z matematyki- 3 MIEJSCE W POLSCE, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Julia Sulej- kl. 1b, laureatka z matematyki- 4 MIEJSCE W POLSCE, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Alicja Brokowska- kl. 1b, laureatka z matematyki- 4 MIEJSCE W POLSCE, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Filip Borkowski- kl. 1b, laureat z matematyki, opiekun p. Bożena Grochowska.

       Piotr Świder- kl. 1a, laureat z matematyki, opiekun p. Elżbieta Zakrzewska.

       KLASY 2

       Stanisław Świder- kl. 2a, TRZYKROTNY laureat: z języka polskiego i matematyki, opiekun p. Marlena Celińska, a także z języka angielskiego, opiekun p. Anna Świder.

       Antoni Sićko- kl. 2b, laureat z matematyki, opiekun p. Małgorzata Drosio.

       KLASY 3

       Ignacy Celiński- kl. 3b, laureat z matematyki, opiekun p. Małgorzata Ławecka.

       Rodzicom, nauczycielom i uczniom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z WAS bardzo dumni. Na zdjęciu znajduje się grono naszych laureatów, bez (niestety nieobecnego dziś) Piotrka Świdra. BRAWA dla nich!

      • Klasy IA były na kolejnych zajęciach w Centrum Promocji Drewna w Żdżarach

      • 19 maja dzieci z klasy IA były na kolejnych zajęciach w Centrum Promocji Drewna w Żdżarach. Tym razem poznawaliśmy las wiosenny, słuchaliśmy śpiewy ptaków i inne odgłosy leśnych mieszkańców. Dzięki pani Karolinie Barc mieliśmy okazję ponownie poznać i porozmawiać o ciekawej pracy leśników. Dzieci wykonywały własnoręcznie obrazki w drewnianych ramkach, a na zakończenie raczyliśmy się kiełbaskami z ogniska. Dzieci z klasy IA i wychowawczyni są bardzo wdzięczni za gościnę w Centrum Promocji Drewna, ciekawe opowieści i cudownie spędzony czas w lesie.