• Aktualności

      • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

      • 16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W nawiązaniu do powyższego wydarzenia 24 listopada 2022 r. w klasie Vb odbyły się warsztaty psychoedukacyjne z psychologiem szkolnym na temat szacunku, zrozumienia i akceptacji wobec odmienności innych ludzi, w każdym aspekcie życia. Uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi tolerancji oraz przejawów nietolerancji w stosunku do odmienności kulturowej, religijnej, narodowościowej, pogladowej drugiego człowieka.

       Finalnym efektem warsztatów będzie ogromny, wspólny plakat. Całość będzie spójna i wymowna, ukazująca przesłanie Dnia Tolerancji.

       Pamiętajmy - TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szanujmy się nawzajem.

      • Dziś nasza szkoła "andrzejkuje"

      •  Bawimy się przy muzyce i chcemy dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Jest to dla nas powrót do normalności. Niektórzy z naszych uczniów w ogóle nie znają szkolnych dyskotek, ponieważ przez ostatnie lata się one w nie odbywały, ze względu na pandemię. Póki co jest wesoło i zabawa trwa!

      • LUK Lublin - Asseco Resovia Rzeszów

      • Jedną z najbardziej popularnych kategorii rozgrywek i lig w tym sporcie jest PlusLiga, w której rozgrywany był mecz  LUK Lublin - Asseco Resovia Rzeszów, który mogliśmy  oglądać w Lublinie w Hali Globus. Nasi uczniowie  uczestniczyli na żywo dopingując drużynom dzięki czemu mogli poczuć niesamowity klimat tego sportu.

      • Spektakl teatralnym pt. "Czerwony Kapturek "

      • 17.11.2022r. dzieci z klas: 1a, 1b oraz 2b uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt.,,Czerwony Kapturek " wystawianym w Auli I LO im. T. Kościuszki. Uczniom bardzo podobała się scenografia, kostiumy oraz gra aktorów scen krakowskich Teatru Nowoczesnego.

      • PRZEGLĄD PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH I ŻOŁNIERSKICH.

      •  

       Dziś w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich. Każda klasa przygotowywała pod okiem wychowawców swój występ i każda zaprezentowała się najlepiej, jak tylko potrafi. Wybrzmiały te znane i te mniej znane utwory, a wszystko po to, by godnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Całości dopełniały piękne stroje i choreografia.

      • ”Dzieci Kapitana Nemo” wystawa pokonkursowa i uroczyste wręczenie nagród laureatom

      • W czwartek 10 listopada 2018 roku o godz. 17.45 w Galerii Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyła się wystawa pokonkursowa i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Bronisław Chąciński na ziemi łukowskiej - postać lekarza, działacza społecznego".

       Głównym założeniem projektu ”Dzieci Kapitana Nemo”, III edycja Fundacja BGK, było przybliżenie działalności i osobowości doktora Bronisława Chącińskiego na ziemiach łukowskich w XIX wieku uczniom ze szkół podstawowych (klasy IV - VIII), szkół ponadpodstawowych oraz uczczenie 100 rocznicy śmierci i 100 rocznicy nadania tytułu Honorowego Obywatela Łukowa,

       jak również celebracja roku 2022 – rokiem doktora Bronisława Chącińskiego w miejscowości Łuków.

       Jury konkursowe w składzie Grzegorz Skwarek (przewodniczący),

       Sławomir Żyłka, Anna Karolkiewicz, przyznało wiele nagród i wyróżnień. W kategorii wiekowej 10-14 lat wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Daryna Melnyk, której opiekunem artystycznym jest pani Aneta Borkowska. Daryna wykonała bardzo interesującą pracę. Nagrodzeni uczniowie otrzymali

       nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

       Laureatce składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • Dziś w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Całą społecznością szkolną, o godz. 11.11 włączyliśmy się w odśpiewanie hymnu, uczestnicząc w akcji "Szkoła do hymnu", a także z uwagą wsłuchaliśmy się w uroczysty montaż słowno- muzyczny, przygotowany przez klasę 5 b, pod kierunkiem pań Agnieszki Oleśkiewicz i Joanny Płudowskiej. Na zakończenie części artystycznej klasa 3 a zaśpiewała piosenkę "Taki kraj", której wykonanie wzruszyło wielu uczniów i nauczycieli. Doniosły nastrój towarzyszył wszystkim przez cały dzisiejszy dzień.

      • „W grupie siła”

      • „W grupie siła” to temat przewodni kolejnych cyklicznych warsztatów integracyjnych w klasie IIIa, realizowanych przez psychologa szkolnego w dniu 4 listopada 2022 r. Celem zajęć było kształtowanie i pogłębianie pozytywnych relacji między uczniami, nauka współpracy, budowanie poczucia sprawczości, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych. Dzieci miały okazję dostrzec wartość współpracy podczas ćwiczeń warsztatowych, tworząc wspólne dzieła. Sprawnie podejmowały decyzje i je realizowały. Były odpowiedzialne za siebie i innych. Każdy mógł poczuć, że jest potrzebny, ważny i niepowtarzalny w swojej klasie.

      • Lubimy pomagać.

      •  

       Klasa 1a odwiedziła Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie, w którym zorganizowany był kiermasz ciast. Akcja miała na celu wsparcie zbiórki pieniędzy dla chorego Wojtusia. Wszystkie dzieci, łącznie z nauczycielami kupili ciasteczko. Przedszkole bardzo miło ich ugościło. Niektórzy pokusili się nawet o zakup ciastek do domu. Wybór był przeogromny a przede wszystkim pyszny. Dziękujemy za zaproszenie!

      • KOROWÓD ŚWIĘTYCH

      •  

       Podobnie, jak w ubiegłym roku w naszej szkole odbył się „ Korowód Świętych”. Czym jest? To promocja świętości, dobra, szacunku i miłości, których uczą nas swoim życiem Wszyscy Święci. Jego celem jest nie tylko samo wydarzenie, ale także wspólnota, jaka zawiązuje się przy organizacji i wspólnej zabawie. Korowód jest zachętą dla dzieci do poznawania własnych patronów i świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości.

       Podczas tegorocznego korowodu świętych podążaliśmy krok za krokiem śladem bohaterów wiary. Wiele dzieci przebrało się za swojego ulubionego świętego lub błogosławionego. Wśród nich byli: Maryja i św. Józef, Św. Alicja i Św. Julia, grono Aniołów, św. Jan Paweł II, bł. Carlo Acutis, bł. MatkaTeresa z Kalkuty i inni. W przygotowaniu strojów widoczna była ręka rodziców, za co bardzo serdecznie im dziękujemy.

       Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy pieśnią przypominającą prawdę, że : Każdy może być święty jeśli tylko chce…”. Następnie klasy zaprezentowały swoich świętych i otrzymały mały upominek ze słowami patronów. Prezentację uwieńczono wspólnym zdjęciem. Następnie uczniowie przeszli do klas, aby w swoim gronie podzielić się otrzymaną od świętego dobrą radą na życie.

      • Zabrzmiał dzwonek do ewakuacji

      • 27 października w naszej szkole zabrzmiał dzwonek do ewakuacji. Wszyscy uczniowie i pracownicy wzorowo stawili się na boisku szkolnym. Pomimo tego, że to tylko ćwiczenia, to wszyscy podeszli do tego bardzo poważnie.

      • ŚLUBOWANIE KLAS I

      •  

       Dnia 26 października w poczet uczniów naszej szkoły zostało przyjęte uroczyście zacne grono pierwszoklasistów. W obecności sztandaru, dyrekcji, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości ślubowali nosić dumnie miano UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 w Łukowie. Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna wzbogaciła się o nowe talenty, które można było dostrzec podczas dzisiejszej części artystycznej. Występ pierwszoklasistów został przygotowany pod okiem wychowa…

       Zobacz więcej

      • PLANETARIUM

      •  

       W dniu dzisiejszym, 25 października, do naszej szkoły zawitał namiot- Planetarium. Moc wrażeń zaoferowały prezentowane filmy z podróży kosmicznej, na kolejce górskiej oraz podróż w głębiny morskie. Kto nie widział, może żałować. Było wspaniale.

      • Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w naszej szkole

      • 24 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, którzy rozmawiali z uczniami na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci i młodzież zarówno w świecie realnym, jak i w cyberprzestrzeni. Policjanci ogłosili dwa konkursy dla uczniów klas 1-3 i klas 4-8. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału! Przewidziane są ciekawe nagrody!

      • Spotkanie integracyjne w klasie 1B

      • Dnia 19 października klasa 1b z wychowawczynią i rodzicami zorganizowała spotkanie integracyjne w sali zabaw "Arkabos". Dzieci zgodnie bawiły się korzystając z atrakcji sali zabaw a rodzice miło spędzili czas rozmawiając ze sobą przy kawie. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.