• Aktualności

      • Pieczenie pierników w 3b

      • Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników. Piątek 17 grudnia był dniem, gdzie w szkole unosił się zapach przypraw korzennych, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie klasy 3b zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekli pyszne świąteczne pierniczki. Wszystkim podobało się wykrawanie kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

       Gdy pierniczki były już gotowe panie kucharki je upiekły i od razu zapachniało świętami. Następnie dzieci przystąpiły do dekorowania pierników lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierników był zupełnie inny – istny karnawał rozmaitości! Na zakończenie dnia każdy skosztował swojego „dzieła” podczas klasowej wigilii.

      • "PSIA LEKCJA"

      • Od września klasa 2a uczestniczyła w programie edukacyjnym o bezpieczeństwie dzieci i psów "PSIA LEKCJA." Program ten wprowadzał uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów, a także tego, jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zachęcał i angażował dzieci do odpowiedzialnej postawy oraz do działania społecznego na podstawie zdobytej wiedzy. Dzieci i ich rodzice dzieci przyczynili się również do wsparcia prowadzonej przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom dogoterapii dzieci hospitalizowanych.