• Aktualności

      • Piosenki z Powstania Warszawskiego

      • CO ZA HISTORIA! Dzisiaj cała szkoła przypominała inną epokę. Spotkać można było dziewczynki i młode dziewczyny ubrane w żołnierskie bądź harcerskie stroje, gdzieniegdzie przemknęła też sanitariuszka, widoczni też byli chłopcy i młodzieńcy ubrani jak żołnierze czy zawiszacy. Wszystko za sprawą powstańców warszawskich, których upamiętniliśmy podczas tegorocznej edycji Bohateron. Wydarzenie ma na celu przybliżyć historię powstania warszawskiego i ich uczestników. Każda klasa (!) przygotowała piosenkę związaną z powstaniem warszawskim. Wysłuchaliśmy: ,,Pałacyk Michla”, ,,Serce w plecaku”, ,,Warszawskie dzieci”, ,,Deszcz jesienny”, ,,Chłopcy z AK”, ,,Sanitariuszka Małgorzatka”. Utwory wykonywano acapella, z podkładem muzycznym, choreografią, a nawet z towarzyszeniem instrumentów. Wzruszające było oglądanie młodych ludzi tak zaangażowanych w odśpiewanie swojego repertuaru. Piosenki przedstawiano podczas montażu słowno-muzycznego opowiadającego historię sprzed 77 lat. Odrębną sprawą były  kartki pocztowe wykonane  własnoręcznie przez uczniów poszczególnych klas. Dzieci składały w nich życzenia skierowane do powstańców, znalazły się w nich też słowa podziękowania za wolność i pokój. Kartki trafią do rąk powstańców warszawskich.

      • Liliana Gawrońska z klasy 6a wyróżniona w konkursie plastycznym

      • Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region”. 

       Prace konkursowe  oceniano  w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do 6 lat, uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VIII. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy plastycznej na temat „Uzależnij się od sportu” dowolną techniką  . Rozstrzygniecie konkursu  odbyło się w trakcie Festiwalu Sportu i Zdrowia - XVI Turnieju Pierwszego Kroku Kickboxing 10.10.21. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 16 uczniów. Wszystkim uczestnikom oraz Lilianie gratulujemy.

      • 30 września kl. II B obchodziła dzień chłopca

      • 30 września kl. II B obchodziła dzień chłopca. Tego dnia klasa wybrała się do kina na film

       pt. " Mała, wielka stopa " Do kina uczniowie pojechali komunikacją miejską. Przed seansem dzieci opowiadały jak poprawnie zachować się podczas jazdy autokarem oraz przed przejściem dla pieszych. Podczas drogi uczniowie wykazali się umiejętnością rozpoznawania znaków drogowych, a w kinie poznali zasady obowiązujące: przed, po oraz podczas trwania filmu. Wszystkim bardzo się podobało. Po seansie uczniów odebrali rodzice. 

      • Spotkanie z pszczelarzem z Białopola, panem Andrzejem Suwałą

      • 1 października klasy 1a, 2a, 2b, 3a i 3b spotkały się z pszczelarzem z Białopola, panem Andrzejem Suwałą. Była to jedna z lekcji w ramach poznawania różnych zawodów. Dzięki temu spotkaniu, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji z życia pszczół, a także tego, jak wygląda praca pszczelarza od podszewki. Miały możliwość obejrzenia na żywo jednej pszczelej rodziny, co było niesamowitym doświadczeniem. Uczniowie otrzymali od pana Andrzeja drobne upominki a każde spotkanie zakończył pyszny i słodki przysmak, którym nie pogardzili nawet ci, którzy podobno za miodem nie przepadają