• "Wolni od uzależnień"

• 9 czerwca odbyły sie w naszej szkole warsztaty profilaktyczne, realizowane w ramach programu "Wolni od uzależnień". Było to pierwsze z dziesięciu zaplanowanych spotkań w ramach tego programu. Uczestnikami spotkania byli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Tematyka spotkania dotyczyła bezpiecznego i świadomego korzystania przez dzieci z internetu oraz z mediów społecznościowych. Dzieci poznały jakie są możliwości, ale także i zagrożenia płynące ze współczesnych technologii cyfrowych. Z uczniami klas 1-3 zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Taper- trener kompetencji, natomiast z klasami 4-7 pracował Pan dr Tomasz Kozłowski - trener kompetencji. Cały cykl warsztatów będzie realizowany przez Fundację Bonum Humanum z Warszawy, pod czujnym okiem dr hab. Mariusza Jędrzejko.

• Wszyscy znamy utwory Jana Brzechwy

• Dzieci z klasy IIb także poszerzały wiedzę o twórczości poety, biorąc udział w klasowym konkursie pięknego czytania wierszy tegoż twórcy. Uczniowie samodzielnie wybierali teksty i przygotowywali piękne czytanie. Wszyscy bardzo się starali, ale zwycięstwo wywalczyli: Aleksandra Gryczka i Ignacy Celiński. Pani Katarzyna Dadasiewicz  dziękuje chętnym uczniom za pracę i zaprasza do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.

• Długa lista laureatów w konkursie OLIMPUSEK sesji wiosennej !!!

• Uczniowie najmłodszych klas, po powrocie z nauczania zdalnego, przystąpili do wiosennej sesji konkursu OLIMPUSEK. Zmagali się z tysiącami uczniów z całej Polski, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Jesteśmy niezmiernie dumni, bo grono laureatów z naszej szkoły jest bardzo duże. Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom!

OLIMPUSEK z j. polskiego

Klasy 3:

Aleksandra Białek- klasa 3 a (nauczyciel p. Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

Julia Kopeć- klasa 3 a (nauczyciel p. Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

Gabriela Mastalerz- klasa 3 a (nauczyciel p. Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata.

OLIMPUSEK z matematyki

Klasy 1:

Maja Chmielak - klasa 1 a (nauczyciel p. Marlena Celińska) otrzymuje dyplom laureata i NAGRODĘ KSIĄŻKOWĄ za zajęcie 2 miejsca w Polsce!!!

Jakub Rola- klasa I b (nauczyciel p. Marzena Krasuska) otrzymuje dyplom laureata.

Stanisław Świder- klasa I a (nauczyciel p. Marlena Celińska) otrzymuje dyplom laureata.

Klasy 2:

Jan Tekely- klasa II b (nauczyciel p. Katarzyna Dadasiewicz) otrzymuje dyplom laureata.

Klasy 3:

Ksawery Grochowski - klasa 3 a (nauczyciel p. Bożena Grochowska) otrzymuje dyplom laureata i NAGRODĘ KSIĄŻKOWĄ za zajęcie 1 miejsca w Polsce!!!

OLIMPUSEK z j. angielskiego

Klasy 1:

Hubert Mościcki- klasa 1 b (nauczyciel p. Anna Celińska) otrzymuje dyplom laureata.

Stanisław Świder- klasa 1 a (nauczyciel p. Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata.

Klasy 2:

Jan Tekely- klasa 2 b (nauczyciel p. Anna Świder) otrzymuje dyplom laureata.