• Realizowane Projekty

• Aktywna Tablica

• „Aktywna tablica”
            Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych

W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie pozyskała fundusze z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.

Za pozyskane środki zakupione zostały programy interaktywne do zajęć korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne oraz tablica interaktywna i dwa tablety za łączną kwotę 43750 zł.

Do realizacji tego programu w naszej szkole utworzono odpowiedni zespół samokształceniowy, a także powołano e-koordynatora tego programu:

• E-koordynatorem został pan mgr Tomasz Flejmer,

• Zespół tworzą panie: mgr Agnieszka Szelągowska- Wais, mgr Ewa Lendzion i mgr Aldona Nowicka.

Zakupione w ramach programu „Aktywna Tablica” programy multimedialne stanowią duże wsparcie w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz są elementem wspomagającym na wszystkich etapach nauki, szczególnie dla uczniów z szeroko pojętymi trudnościami w nauce. Specjalistyczne programy interaktywne służą do diagnozy i terapii logopedycznej, dysleksji, dyskalkulii, terapii uczniów ze spektrum autyzmu, terapii zapobiegającej trudnościom w zakresie pisania, czytania i liczenia, a także terapii uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Interaktywne ćwiczenia stanowią również doskonałe narzędzie do pracy z każdym uczniem, na każdym etapie edukacji, zarówno podczas zajęć indywidualnych, rewalidacyjnych, jak również grupowych, rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne, korekcyjno – kompensacyjnych czy logopedycznych. Jest to atrakcyjna dla dzieci forma uczenia się i doskonalenia ich umiejętności, poprzez zabawę.